w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Trzymane w piwnicy z podciętymi strunami głosowymi. Dramat 270 psów

Policja wpadła na trop nielegalnej hodowli zwierząt, gdzie trzymane było 270 psów chihuahua i pomeranian. Zwierzęta przeżywały tam straszne katusze.

pies chihuahua

Hiszpańska policja aresztowała pięć osób oskarżonych o prowadzenie nielegalnej hodowli psów. Uratowała jednocześnie 270 psów, głównie chihuahua.

Co się stało?

Przestępcy trzymali psy w piwnicy domu pod Madrytem w przerażających warunkach.

Policjanci zauważyli, że niektóre z nich miały podcięte struny głosowe. Wszystko oczywiście po to, aby uniemożliwić im zrobienie hałasu i zwrócenie uwagi na nielegalną hodowlę w miejscowości Arganda del Rey.

W tragicznych warunkach przebywało 258 psów chihuahua i 12 psów pomeranian.

POLECAMY:
Masz psa? Zapłacisz więcej… Nowe stawki!

„Psy zostały znalezione w okropnych warunkach życia pod względem zdrowia i higieny. Bezkrytyczna hodowla bez jakiejkolwiek kontroli weterynaryjnej spowodowała, że ​​zwierzęta cierpiały z powodu różnych chorób” – można przeczytać w oświadczeniu hiszpańskiej policji.

Dwa szczenięta znaleziono martwe, a ich ciała były zamrożone i owinięte w gazetę.

Ile zarobili przestępcy?

Pięć aresztowanych osób – w tym dwóch weterynarzy – w ciągu ostatniej dekady miało zarobić na nielegalnej hodowli ponad 2 miliony euro.

Przestępcy pod pozorem legalności sprzedawali zwierzęta w całej Europie.

Jak policjanci trafili na trop?

Policja powiedziała, że ​​śledztwo rozpoczęło się w zeszłym roku po złożeniu skargi na nielegalną hodowlę chihuahua w Meco na wschód od Madrytu. W tamtym przypadku śledczy złapali parę na procesie nielegalnej sprzedaży 12 psów.

Fot. Policía Nacional
Fot. Policía Nacional

Mundurowi śledzili następnie ruchy nielegalnych hodowców, aż do odkrycia piwnicy w Arganda del Rey. Poza psami w nielegalnej hodowli znaleziono również certyfikaty rodowodowe, leki dla psów, a nawet sprzęt do wprowadzania identyfikatorów pod skórę zwierząt.

„Głównym wkładem dwóch weterynarzy było nadanie psom na sprzedaż pozorów legalności, dostarczenie certyfikatów pieczętowanych przez ośrodki weterynaryjne, ale bez pokrycia” – tłumaczy w oświadczeniu hiszpańska policja.

Co stanie się ze znalezionymi psami?

Uratowane psy trzymane są w schroniskach dla zwierząt, jednak lokalne władze nie podjęły jeszcze decyzji, co z nimi zrobić.

Ceny chihuahua w Hiszpanii kształtują się w granicach od 250 do 450 euro.

źródło: The Telegraph

olej palmowy

Rakotwórczy składnik w żywności. Pilny apel do premiera o wycofanie go z obrotu

policja oszustwo na policjanta

Chciał wyłudzić 20 tys. zł „na policjanta”. Złapany na gorącym uczynku