w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Poseł do emerytki: „Jak nie masz za co żyć, to sprzedaj psa”

Tego się ledwo wiążąca koniec z końcem seniorka nie spodziewała. Szokujące słowa wypowiedziane zostały w trakcie telewizyjnej audycji.

poseł do emerytki
Fot. zdjęcie ilustracyjne

Tego się ledwo wiążąca koniec z końcem seniorka nie spodziewała. Polityk poradził jej, że jak nie stać ją na płacenie rachunków, to powinna sprzedać swojego psa. Szokujące słowa wypowiedziane zostały w trakcie telewizyjnej audycji.

Poseł do emerytki; „Sprzedaj psa i opłać rachunki”

Rządzące Ukrainą ugrupowanie polityczne o nazwie (co zabawniejsze) Sługa Narodu myśli, jak rozwiązać sprawę Jewhenija Braharema, który w tak szokujących słowach odniósł się do biednej seniorki.

ZOBACZ TAKŻE
Niesamowite! Policjanci otworzyli schronisko dla emerytowanych psów i koni

Poseł Rady Najwyższej Ukrainy w ostatnią sobotę pojawił się w audycji „Hołos Naroda” („Głos Ludu”). Tematem dyskusji były dodatki socjalne dla uboższych obywateli. Dopłaty te są planowane ze względu na wysokie ceny gazu w tym kraju.

W czasie audycji na żywo na antenę wpuszczono emerytkę, która dzwoniła do studia. Mówiła o swojej trudnej sytuacji finansowej. Zgodnie z jej słowami jej emerytura wynosi w przeliczeniu na złotówki ok 310 zł (2 tys. hrywien). To mniej od kwoty, którą musi uiścić za styczniowe zużycie gazu.

ZOBACZ NAGRANIE

– Przeżyć w tych warunkach rzeczywiście jest trudno, ale nie wiemy, czy słuchaczka, która dodzwoniła się do studia, nie ma jeszcze jakiejś własności, bo dopłata jest przyznawana w zależności od posiadania innego majątku i od stanu majątkowego – skomentował na antenie polityk.

Jeśli na przykład jakiś pies ekskluzywnej rasy biega sobie po podwórku, to można przecież w każdym momencie sprzedać tego psa i spokojnie opłacić rachunki – poradził biednej emerytce poseł.

Przeprosiny posła i memy

Tuż po emisji programu telewizyjnego młody deputowany postanowił jednak przeprosić za swoje okrutne słowa. Zrobił to za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na portalu Facebook.

ZOBACZ TAKŻE
TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

Jest mi bardzo przykro, że moja wypowiedź na kanale 112 o dopłatach wywołał tak burzliwą reakcję. Jestem nowy w polityce i jeszcze nie nauczyłem się odpowiadać na delikatne pytania.

Przeprosiny jednak nic nie dały. W kraju sprawa została już mocno nagłośniona, a internauci nie zostawiają na polityku suchej nitki. Młody poseł stał się też bohaterem wielu memów.

Drogi gaz przez wojnę w Donbasie

Stacja BBC News poinformowała, że ceny gazu na Ukrainie są wyższe dziesięciokrotnie. Cena surowca rośnie cały czas od 2014 r. ze względu na konflikt z Rosją i trudną sytuację w Donbasie.

Źródło: Radio ZET, YouTube

Zobacz także:

Co myślisz?

pijana matka lubin dziecko

Totalnie pijana matka “opiekowała się” dzieckiem. Mogło dojść do tragedii

emmanuel macron

Blamaż Macrona. Absurdalny moment wizyty prezydenta Francji