w ,

GovTech Polska i Ministerstwo Finansów będą pozyskiwać komputery dla uczniów

GovTech Polska i Ministerstwa Finansów rozpoczęły akcję #poDARujkomputer. Nie każde rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu, który pozwoliłby uczestniczyć dzieciom w zajęciach online.

govtech polska ministerstwo finansów komputery dla dzieci

GovTech Polska i Ministerstwa Finansów rozpoczęły akcję #poDARujkomputer. Nie każde rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu, który pozwoliłby uczestniczyć dzieciom w zajęciach online.

GovTech Polska i Ministerstwa Finansów łączą siły

Ma na celu pozyskanie jak największej ilości niezbędnego sprzętu umożliwiającego uczniom korzystanie ze zdalnej nauki w czasie epidemii. Firmy, które chcą wspomóc potrzebujących uczniów wypełniają krótką ankietę online.

Ministerstwo Finansów razem z działającym w Kancelarii Premiera Programem GovTech Polska postanowili uruchomić specjalny program. Umożliwi on przedsiębiorcom przekazanie sprawnego sprzętu elektronicznego w formie darowizny dla placówek oświatowych. Czemu warto? Bo nie ponoszą oni przy tym żadnych kosztów podatkowych. Obowiązuje bowiem 0% stawka VAT.

POLECAMY:
Biedronka wesprze finansowo seniorów. Do 150 zł co miesiąc

Niedawno ułatwiliśmy firmom przekazywanie komputerów i tabletów dla uczniów poprzez objęcie darowizn 0% VAT. Teraz chcemy, aby przekazywany przez nich sprzęt jak najszybciej trafił do uczniów. W ramach wspólnej inicjatywy Ministerstwa Finansów i GovTech Polska łączymy szkoły, które najpilniej potrzebują sprzętu elektronicznego z firmami, które chcą im go przekazać – wskazał Jan Sarnowski, wiceminister finansów oraz współtwórca programu GovTech Polska.

Jak to działa?

Przedsiębiorcy przekazują sprzęt (zdolny do użytku i nie starszy niż 3 lata) placówkom oświatowym i nie naliczają z tego tytułu podatku od darowizny, bo obowiązuje tu 0% stawka VAT.

POLECAMY:
Niewyobrażalne! Politycy znów dali sobie podwyżkę

Szkoły przekazują podarowany sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom. Uczniowie otrzymują komputery i tablety, dzięki którym mogą w pełni korzystać z lekcji prowadzonych online oraz utrzymywać kontakt z kolegami i koleżankami.

Akcja skierowana do przedsiębiorców

Firmy, które chcą wspomóc potrzebujących uczniów wypełniają krótki kwestionariusz online dostępny TUTAJ. W kolejnym kroku urzędnicy kontaktują się z przedsiębiorcami i łączą ich z konkretną placówką oświatową. Obie strony podpisują prostą umowę darowizny i dzieci mogą cieszyć się niezbędnym sprzętem.

POLECAMY:
Minister Rolnictwa wzywa bezrobotnych do pracy na wsi

Wspólna inicjatywa GovTech Polska i Ministerstwa Finansów #poDARujkomputer udowadnia, że zamknięcie szkół nie oznacza końca nauki. Dlatego pozwoli zaopatrzyć w niezbędny sprzęt najbardziej potrzebujących uczniów. Trzeba umożliwić im aktywne uczestnictwo w nauczaniu i podtrzymywanie kontaktów z rówieśnikami, co jest kluczowo ważne w dobie epidemii.

Na zakończenie warto wspomnieć, że akcja pozwoli nam zmniejszyć wykluczenie cyfrowe i zapewnić równy dostęp do technologii już wśród najmłodszych użytkowników” – mówi Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Dyrektor Programu GovTech Polska Justyna Orłowska.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Finansów

koronawirus w polsce najstarsi pacjenci wyleczeni covid pani teresa

Koronawirus w Polsce. 103-letnia Pani Teresa w gronie ozdrowieńców

trzaskowski duda druga tura wybory prezydenckie sondaż

Trzaskowski w II turze. Ale czy powali Andrzeja Dudę? NOWY SONDAŻ