w ,

Anna Jurksztowicz załamana. “Latem zagrałam tylko dwa koncerty”

Anna Jurksztowicz jest rozgoryczona. Zazwyczaj w sezonie wiosenno-letnim artyści grają nawet po kilkadziesiąt koncertów. Teraz nic.

anna jurksztowicz koronawirus opole koncerty romans mąż piosenki

Anna Jurksztowicz jest rozgoryczona. Zazwyczaj w sezonie wiosenno-letnim artyści grają nawet po kilkadziesiąt koncertów. Teraz zamiast na scenie byli zmuszeni spędzić ten czas w domu. Anna Jurksztowicz nie kryje rozgoryczenia całą sytuacją, a jednocześnie wierzy w to, że wszyscy zastosują się do zaleceń sanitarnych i w końcu uda się pokonać koronawirusa

Anna Jurksztowicz zrozpaczona i rozgoryczona. “Zagrałam tylko dwa koncerty”

Na razie rynek koncertowy odradza się w zgodzie z obowiązującymi rygorami. Wielu organizatorów imprez nie śpieszy się jednak z ponownym podpisywaniem umów.

POPULARNE
Smutny dzień dla świata muzyki. Koronawirus zabił kolejnego artystę

– Koncertowo to lato to było totalne zero. Zagrałam tylko dwa koncerty, więc to jest wielki czas pokory i posuchy. Nie mówiąc już o sprawach materialnych, bo w ogóle nie pracujemy, nie zarabiamy pieniędzy, więc jest to bardzo trudna sytuacja i mamy nadzieję, że to przetrwamy – mów Anna Jurksztowicz.

Wokalistka nie ukrywa, że trudno było jej przestawić się na nowy tryb funkcjonowania. Wcześniej nie miała zbyt wiele czasu dla siebie. Była przyzwyczajona do koncertowania, nagrywania i pracy nad nowymi utworami w studiu. Kiedy z powodu pandemii wszystko nagle się zatrzymało, najpierw wzięła głęboki oddech, a później szybko zatęskniła za dawną aktywnością.

– W pandemii te pierwsze dwa miesiące bardzo mi się podobały. Wreszcie był czas na tworzenie piosenek, ale nawet sielanka każdemu się może znudzić. W związku z tym bardzo szybko zaczęliśmy myśleć o tym, że trzeba wracać do pracy, a tu nie ma dokąd, bo koncerty jak najpóźniej zostały zwolnione, ale miejmy nadzieję, że pokonamy tego koronawirusa – mówi.

Rząd zapomniał o artystach? Ich życie wywrócono do góry nogami

Anna Jurksztowicz również narzeka na to, że rząd o nich zapomniał i długo musieli upominać się o swoje prawa. Ich życie zawodowe wywrócono do góry nogami. Wszystkie plany trzeba było odłożyć na później, a sezonu koncertowego praktycznie nie było.

– Akurat kultura jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o odmrażanie, i koncertów jest bardzo mało. Do tej pory zagrałam dwa koncerty, teraz mam w planach we wrześniu kilka, z czego już jeden spadł z powodów sanitarnych – mówi.

Piosenkarka zamierza szukać alternatywnych rozwiązań, aby mimo wszystkich przeciwieństw podtrzymać piękną tradycję koncertowania. Uważa, że w tej sytuacji powinno być jakiekolwiek wsparcie dla kultury. Jest to branża, której praktycznie do końca nie odmrożono

POPULARNE
Grzegorz Skawiński narzeka: W tym roku nie zagraliśmy żadnego koncertu
.

– Oczywiście, że musimy mieć wsparcie, żeby też organizatorzy nie poszli do więzienia za zorganizowanie koncertu. Z drugiej strony rozumiem, że jest panika, że jest lęk przed chorobą, że ludzie chorują. I też nie chcemy, żeby to się roznosiło. Chcielibyśmy to jak najszybciej zdusić, żebyśmy te czarne flagi już zdjęli z masztów – dodaje piosenkarka. W ostatni weekend Anna Jurksztowicz wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie świętowała jubileusz 35-lecia działalności artystycznej.

Co myślisz?

kim jest michał dryja love island wyspa miłości sezon 2 wiek wzrost

Kim jest Michał Dryja, uczestnik drugiego sezonu Love Island. Wyspa Miłości?

sport lockdown straty branża eventowa imprezy masowe obostrzenia

Sport liczy straty. Od marca przez epidemię odwołano kilka tysięcy imprez