w ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Umowy zlecenia będą w pełni oskładkowane. Nasze zarobki spadną

Umowy zlecenia będą w pełni oskładkowane. Rząd powraca do wcześniej zawieszonego pomysłu pełnego oskładkowania tego typu umów.

umowy zlecenia składki zus 2020 2021 podwyżka pełne oskładkowanie

Umowy zlecenie będą w pełni oskładkowane. Rząd powraca do wcześniej zawieszonego pomysłu pełnego oskładkowania tego typu umów. Jak informuje portal money.pl, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wcześniej, głównie ze względów politycznych, odkładało temat na potem.

Umowy zlecenia. Składki ZUS od umów zleceń od 2021

Zmiany będą niekorzystne i  obejmą nawet milion osób pracujących w ten sposób. W chwili obecnej obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie społeczne objęte są zlecenia do poziomu minimalnego wynagrodzenia.

POLECAMY:
500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

Jeśli pracownik otrzymuje z tytułu umowy zlecenia 2600 zł brutto, a na kolejnej umowie więcej, to od tej drugiej nie odprowadza składek. Rząd zatem ponownie sięga do kieszeni pracujących Polaków i wyciągnie z nich jeszcze więcej.

Po wprowadzeniu zmian wszystkie zlecenia będą oskładkowane tak, jak umowy o pracę. Rząd przekonuje oczywiście, że to dla dobra obywateli. Zdaniem resortu więcej składek to więcej środków odłożonych na poczet przyszłych emerytur. Emerytur, których niektórzy dziś pracujący i tak nie zobaczą, lub zobaczą grosze.

Wszystkie zlecenia ze składkami

Co to będzie oznaczać dziś? Głownie niższe zarobki i wzrost kosztów pracodawcy. Rząd raczej nie zdąży wprowadzić tego od 1 stycznia 2021 r., ale mimo to trzeba spodziewać się, że długo nie będziemy czekać na nowe prawo.

Pełne oskładkowanie pracowników na umowach zlecenia mogą dać kasie ZUS nawet 3,1 mld zł dodatkowych składek. Ministerstwo Finansów, a konkretnie Tadeusz Kościński, zapewniał jeszcze nie tak dawno, że nie będą podnoszone żadne daniny i podatki. Tak było przed wyborami prezydenckimi.

Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne w przypadku umowy zlecenie wynosi obecnie 19,52 procent podstawy wymiaru. Na ubezpieczenie rentowe – 8 proc., zdrowotne – 9 proc. Składka na ubezpieczenie wypadkowe jest z kolei różna, zależy choćby od tzw. kategorii ryzyka pracy.

Źródło: Money.pl

Co myślisz?

jarosław kaczyński tiktok piątka dla zwierząt nagranie

Nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci! Zaszokował młodych ludzi ZOBACZ

trzaskowski pijany paloma nagranie pijany awantura zmiana muzyki

Trzaskowski wywołał awanturę w klubie nocnym. Krzyczał: „To moje miasto!”