w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Banknot z Kaczyńskim. NBP potwierdza termin wprowadzenia go do obiegu

Banknot z Kaczyńskim o nominale 20 zł pojawią się niebawem w naszych portfelach. Narodowy Bank Polski potwierdził plotki.

banknot z kaczyńskim 20 zł narodowy bank polski

Banknot z Kaczyńskim o nominale 20 zł pojawią się niebawem w naszych portfelach. Narodowy Bank Polski potwierdził plotki. PiS wraca do starego pomysłu kilku posłów, by na pieniądzach umieścić wizerunek byłego prezydenta RP.

Banknot z Kaczyńskim. Nominał 20 zł

Kilka miesięcy temu polityk i samorządowiec Barbara Dziuk stwierdziła, że Lech Kaczyński to postać wybitna i należy mu się banknot. – Każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, dlatego, że to człowiek wyjątkowy  – mówiła na początku stycznia.

Narodowy Bank Polski pochylił się nad wnioskiem grupy polityków PiS i rozpatrzył go pozytywnie. Na 20-złotówkach pojawi się już niebawem twarz Kaczyńskiego. Będzie to specjalna seria kolekcjonerska z twarzą byłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego. Do obiegu trafią prawdopodobnie w 2021 roku.

60 tysięcy banknotów z twarzą prezydenta

Wizerunek Lecha Kaczyńskiego, polityka, który tragicznie zginął pod Smoleńskiem, przedrukowany zostanie 60 tys. razy. 20 zł z Kaczyńskim pojawi się już niebawem w naszych kieszeniach. Pierwsze egzemplarze będzie można zakupić już w listopadzie przyszłego roku.

Narodowy Bank Polski potwierdził te doniesienia już oficjalnie. Jak przeczytaliśmy na stronie internetowej NBP, nominał z Lechem Kaczyńskim zostanie opisany zdaniem: “Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”. Umieszczono go już na oficjalnym wykazie banknotów kolekcjonerskich.

Nie widzę żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasłużył, by pojawić się na banknocie – mówiła w styczniu 2020 roku Anna Cicholska z PiS. Warto zaznaczyć, że tragicznie zmarły prezydent RP ma już swoją monetę. Upamiętnia ona tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku.

Źródło: NBP, Wirtualna Polska

Co myślisz?

alimenty dla byłego męża byłej żony prawo przepisy wniosek

Alimenty dla byłego męża. Kiedy i jak długo trzeba je płacić?

sanepid przegrywa w sądzie wszystko obostrzenia maseczki bezprawne zakazy

Sanepid przegrywa sprawy w sądach. Mandaty masowo umarzane