w ,

4000 zł dodatku do emerytury. ZUS właśnie ujawnił, kto go dostanie

Obecne świadczenia emerytalne nie każdemu wystarczają. Ponad 300 tys. osób pobiera świadczenia groszowe. Dla jednej grupy seniorów jest nadzieja na poprawę losu.

emerytura honorowa 2021 wniosek dla kogo 90 latek stulatek

4000 zł dodatku do emerytury? Brzmi nieźle. Dla wielu seniorów takie pieniądze są synonimem fortuny. Okazało się jednak, że ZUS planuje tyle wypłacił jednej z grup emerytów. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo hojny gest ze strony nielubianej zwykle instytucji.

Emerytura honorowa 2021. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Emerytura honorowa to coś, co bez wątpienia podreperuje domowe budżety seniorów. Nie każdy jednak może na te pieniądze liczyć. Dobra wiadomość jest taka, że z roku na rok przybywa takich seniorów i grupa mogąca liczyć na taki dodatek się rozrasta.

Najstarsi emeryci w Polsce mogli liczyć do tej pory na 3536 zł brutto świadczenia. 2 lata temu seniorzy mający 100 lat życia i więcej pobierali 3731 zł brutto na miesiąc. W roku ubiegłym kwota ta wzrosła już do 4 tys. zł brutto. Podwyżkom nie było końca i teraz znów emerytura honorowa zostanie podwyższona.

Ostatnia waloryzacja emerytur sprawiła, że dodatek dla najstarszych seniorów będzie jeszcze wyższy. Teraz będzie on wynosił aż 4294 zł brutto! Takimi pieniędzmi w portfelu będą mogli cieszyć się niestety tylko ci emeryci, którzy dożyli 100 lat.

Liczba stulatków rośnie. Za 40 lat będzie ich ponad 120 tys.

Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy coraz dłużej, grono to stale się powiększa. Honorową emeryturę pobierało w 2020 roku ponad 2 tys. seniorów. Niebawem grono to urośnie o kolejny prawie tysiąc osób.

Tymi pieniędzmi seniorzy mogą cieszyć się aż do końca swych dni. Przysługują one wszystkim stulatkom bez względu na to, jakie środki otrzymywali przed przyznaniem emerytury honorowej. Warto wspomnieć, że nie trzeba dopinać żadnych formalności ani wypełniać dokumentów. ZUS sam wie, komu środki te należy przeznaczyć.

Za 20 lat stulatków w Polsce może być ponad 20 tys. Za 40 lat grono to urośnie – według szacunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – do ponad 120 tys. seniorów. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć im byt. Najczęściej sytuacja ta dotyczy kobiet, które przez całe życie nie zdążyły odłożyć wystarczającej liczby składek. To również matki, które nie pracowały, bo poświęciły całe życie na wychowanie potomstwa.

powrót do szkół w maju 2021 4 maja obawy rodziców ministerstwo edukacji nauka stacjonarna

Powrót do szkół w maju. Rodzice zaniepokojeni: „To zagrożenie dla życia!”

andrzej duda zaszczepiony moderna pałac prezydencki szczepienia obowiązkowe

Karetka pod Pałacem Prezydenckim! Medycy przyjechali do Andrzeja Dudy