w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Kolejny obowiązek. Dotyczyć będzie każdego Polaka. Andrzej Duda podjął decyzję

Andrzej Duda podjął ważną decyzję, która będzie skutkowała nowym prawem obowiązującym w całym kraju. Dotyczy to wszystkich obywateli.

Pieniądze banknoty złoty obowiązek zapłaty w gotówce

Andrzej Duda podjął ważną decyzję, która będzie skutkowała nowym prawem obowiązującym w całym kraju. Dotyczy to wszystkich obywateli. Jego najnowszy pomysł zakłada wprowadzenie powszechnego obowiązku akceptowania płatności gotówkowych.

Obowiązek przyjmowania zapłaty w gotówce. Nowa inicjatywa prezydenta

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja o nowej inicjatywie ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o projekt ustawy, który ma na celu uregulować prawny status akceptacji emitowanych przez NBP pieniędzy. Dotyczy to całej gotówki.

Prezydent jest zdania, że wszyscy uczestnicy obrotu gospodarczego w Polsce muszą mieć pewność, że każdy przyjmuje zapłatę w gotówce i nie może tego odmówić. To oznacza, że każdy obywatel będzie miał prawo do wybrania najbardziej komfortowej z jego punktu widzenia formy płatności za towary i usługi.

Badania NBP pokazały, że aż 8 proc. respondentów w okresie pandemii spotkało się z odmową przyjęcia płatności gotówkowej przez sprzedawcę – zwrócił uwagę Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Obowiązek przyjmowania zapłaty w gotówce. Nowa inicjatywa prezydenta

Projekt ustawy prezydenta Andrzeja Dudy mówi o tym, że w Polsce każda osoba będzie mogła dokonać zapłaty w gotówce, a odbiorca nie będzie mógł odmówić poza pewnymi wyjątkami. Oczywistym jest, że nie będzie to dotyczyło handlu internetowego. Jest w przepisach mowa również o imprezach masowych.

POLECAMY:
500 plus w formie bezgotówkowej? ZUS planuje zmiany w wypłatach

Ustawa prezydenta Dudy nie przewiduje nakładania żadnych nowych opłat ze względu na obowiązek zapłaty w gotówce.

Cena towaru ma być taka sama bez względu na formę płatności – stwierdził Paweł Mucha.

Wygląda więc na to, że gotówka jeszcze długo pozostanie równoległym środkiem płatności obok kart bankomatowych. Projekt Dudy jest skierowany głównie do osób, które nie posiadają rachunku bankowego i nie używają kart płatniczych. Projekt stworzony został przez NBP i zostanie przedstawiony w Sejmie przez głowę państwa, ponieważ bank centralny nie ma inicjatywy ustawodawczej.

Źródło: prezydent.pl

Co myślisz?

zdjęcia smartfon wywoływanie empik czy warto

Czy warto wywoływać zdjęcia wykonane smartfonem?

donald tusk śmierc przyjaciela solidarność rozpacz andrzej osęka

Donald Tusk jest załamany. Dotarła do niego tragiczna wiadomość