w ,

OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

Chiński wirus zabija kolejne osoby i nic póki co nie jest w stanie go zatrzymać. Zmarło już 80 osób, a zarażonych są ponad trzy tysiące.

koronawirus
Fot. Twitter / Sam Pye

Media społecznościowe na całym świecie żyją dziś dramatycznym nagraniem ze szpitala w Wuhan. To tam znajduje się dziś centrum epidemii wirusa o nazwie koronawirus 2019-nCoV, który budzi coraz większe obawy.

Koronawirus – jakie są objawy infekcji?

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez lekarzy, przy infekcjach koronawirusem mamy do czynienia z wysoką gorączką i wyjątkowo suchym kaszlem. Po siedmiu dniach od zachorowania pacjenci walczą z zaburzeniami działania układu oddechowego. Wszystkie te objawy wymagają pilnego przewiezienia do szpitala

Koronawirus – śmiercionośny wirus z Chin – jest także powodem zapalenia płuc. To ono najczęściej powoduje śmierć. Istnieje też szereg innych objawów typowych dla infekcji grypowych lub przeziębieniowych.

Dramatyczne nagranie ze szpitala – obrazek jak z filmu

Dzięki szybkiemu przepływowi informacji za pomocą portali społecznościowych udało się dotrzeć do nagrania wykonanego telefonem w jednym ze szpitalu w Wuhan. To tam najczęściej trafiają wszyscy zarażeni z okolicy.

Nagranie jest dość krótkie, ale tylko dla widzów o mocnych nerwach. Widać na nim zakażonego pacjenta, który dostaje niezwykle silnych drgawek. Wprost nie może panować nad własnym ciałem. Czy nagranie rzeczywiście przedstawia chorego zarażonego koronawirusem? Póki co nikt autentyczności nie podważył. Nagranie zostało zamieszczone na portalu Twitter:

Jak można zauważyć, zachowanie pacjenta rzeczywiście budzi grozę i przerażenie. Podobne obrazki widzieliśmy do tej pory chyba tylko w filmach. Niestety, ale niepokojące informacje mamy także z naszego kraju. Jak poinformowała dziś „Gazeta Wyborcza„, do szpitala w Krakowie na zakaźny oddział przetransportowano dwójkę dzieci wraz z opiekunami. Powodem były objawy zakażenia dróg oddechowych. Kilka dni temu rodzina wracała samolotem do Polski przez Pekin.

Czym jest koronawirus z Wuhan?

Nowe zagrożenie – koronawirus (2019-nCoV) – to szczep wirusa, który został po raz pierwszy odnotowany na targu owoców morza w mieście Wuhan w Chinach. Jest to miejsce, gdzie sprzedaje się między innymi zwierzęta nielegalnego pochodzenia.

Zgodnie z tym, co twierdzą lekarze przebywający blisko chorych, jedna zainfekowana osoba może bez trudu zarazić dwie lub trzy kolejne. Najbardziej przerażające jest to, że do przeniesienia wirusa pomiędzy ludźmi dochodzi przed pojawieniem się jakichkolwiek objawów, co rodzi dodatkowe zagrożenie. Mówiąc wprost - osoby zarażone mogą roznosić chorobę bez wiedzy, że są jej nosicielami.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Radio ZET, Twitter

impreza integracyjna jak zorganizować pomysły impreza firmowa porady wskazówki

Impreza integracyjna dla pracowników? Sprawdź, jak zrobić to dobrze

platforma obywatelska nie żyje polityk radny kielce

Nie żyje polityk Platformy Obywatelskiej. „Rozerwałeś nam serca…”