w

Grabowski nie żyje! Fani żegnają wszechstronnego człowieka-legendę

Zmarła legenda. Człowiek o wszechstronnych zdolnościach i wyjątkowym talencie. Fani już składają kondolencje.

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje człowiek wyjątkowo wszechstronny i prawdziwa legenda polskiego kolarstwa. Eligiusz Grabowski zmarł w wieku 86 lat. Sportowiec wiele razy zdobywał nagrody w trakcie mistrzostw Polski w kolarstwie torowym i przełajowym. Fani już wysyłają kondolencje.

Nie żyje legendarny kolarz. Zmarł Eligiusz Grabowski

Eligiusz Grabowski był najbardziej popularny w latach 50. ubiegłego wieku. Pod koniec lat pięćdziesiątych ogłoszono go najlepszych polskim kolarzem. To jego wyjątkowy, wrodzony talent i wszechstronność pozwoliły mu osiągnąć tak wiele sportowych sukcesów.

Kolarzy zdobywał medale mistrzostw Polski w przełajach oraz kolarstwie torowym. Spory sukces osiągnął także w Tour de Pologne. Aż trzy razy znalazł się w pierwszej dziesiątce kolarzy.

Mówiono na niego „Elek„. W połowie XX wieku był (przez 3 lata) zawodnikiem Włókniarza Legnica , a także Gwardii Warszawa (przez całe lata 50.). Był również aktywnym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. W 1957 był klasyfikowany jako najlepszy kolarz szosowy w klasyfikacji PZKol i challenge redakcji „Przeglądu Sportowego„.

Pogrzeb legendy kolarstwa Eligiusza Grabowskiego odbędzie się o godzinie 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Jego ciało zostanie następnie odprowadzone na cmentarz na Powązkach. Grabowski odznaczony został w 2006 roku Złotym Krzyżem Zasługi.

jak urządzić mały pokój w 5 krokach poradnik urządzanie pokoju

Jak urządzić mały pokój w 5 prostych krokach? Najlepszy poradnik

nowy taryfikator mandatów 2021 od kiedy kwoty wykroczenie projekt przekroczenie prędkości

Gigantyczna podwyżka mandatów! Nowy taryfikator budzi grozę wśród kierowców