w ,

Nie żyje znany muzyk. Jego hity zna chyba każdy. Miał 70 lat

W wieku 70 lat zmarł znany muzyk. Razem ze swoim zespołem nagrał ponad 20 albumów. Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje jeden z najbardziej legendarnych muzyków. Był saksofonistą i założycielem jednej z najbardziej legendarnej kapeli. Wraz z zespołem sprzedał ponad 70 mln płyt na całym świecie. Koledzy z zespołu żegnają członka zespołu na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Dennis Thomas nie żyje. Legenda funku zmarła w wieku 70 lat

Dennis Thomas zmarł w wieku 70 lat. To niezwykle znany i ceniony saksofonista występujący również pod pseudonimem „Dee Tee„. Odszedł 7 sierpnia w trakcie snu w New Jersey, które było jego rodzinnym miastem. Thomas był członkiem zespołu Kool & The Gang, który można dziś uznać za legendę funku, soulu i jazzu.

Zmarły muzyk grał głównie na saksofonie, ale można go było wiele razy usłyszeć, gdy gra na flecie i perkusji. Okazjonalnie pełnił też rolę MC. Zespół Kool & The Gang założył razem z braćmi. Jeden z nich zmarł w 2020 roku.

70 mln sprzedanych płyt, 25 albumów i liczne nagrody

Kool & The Gang jako ekipa debiutowali w 1964 r. Zespół bardzo szybko wyznaczył nowe kierunki i szeroko otworzył drzwi do ery funku i disco. Trudno szukać dziś osób, które nie znają ich wielkich hitów takich jak: „Celebration„, „Get Down On It” czy „Ladies’ Night„.

Od 1969 r. Dennis Thomas wraz z zespołem nagrał 25 studyjnych albumów, które sprzedały się w ilości ponad 70 mln sztuk. Ostatnia płyta zatytułowana „Perfect Union” została wydana w 2021 roku. Pod koniec lat 70. cały zespół został laureatem nagrody Grammy za ścieżkę dźwiękową do filmu „Gorączka sobotniej nocy„. Jednak piosenki zespołu można było usłyszeć nawet w tak kultowych filmach jak „Pulp Fiction” czy „Rocky„.

pogrzeb basi sz. barbara szafraniec pogrzeb narzeczony zdjęcie ciała 19-latki z Katowic zwłoki facebook

Basia z Katowic już pochowana. To, co zrobił narzeczony nad urną, wyciska łzy

jak urządzić mały pokój w 5 krokach poradnik urządzanie pokoju

Jak urządzić mały pokój w 5 prostych krokach? Najlepszy poradnik