w ,

Andrzej Duda jest zaniepokojony. „To jest dla mnie przykra sytuacja”

Dawno takich gorzków słów z ust prezydenta Andrzeja Dudy nie mieliśmy okazji usłyszeć. Głowa państa jest wyraźnie zaniepokojona.

andrzej duda gowin spotkanie dymisja
Fot. YouTube / prezydent.pl (screen)

Prezydent Andrzej Duda wręczył Jarosławowi Gowinowi odwołanie z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii. Jednak nie doszło do zapowiadanego wcześniej przez Gowina spotkania i rozmowy o „lex TVN”.

Andrzej Duda. Gorzkie słowa. „Przykra sytuacja”

Głowa państwa skierowała swoje słowa w kierunku zdymisjonowanego ministra Jarosława Gowina. Jego odejście z Zjednoczonej Prawicy spowodowało, że PiS w Sejmie straciło większość. Prezydent na początku swojego wystąpienia dla mediów podziekował Gowinowi za wspólną pracę przez 6 lat dla Polski i Polaków. Potem było już tylko gorzej.

To jest dla mnie bardzo przykra sytuacja, będę czekał na pana, panie premierze i będę przyglądał się temu, co się dzieje – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas porannego wystąpienia. Dalsza część wystąpienia okazała się dla Gowina o wiele bardziej smutna.

Nie umiem odpowiedzieć, czy stoi przede mną ten człowiek, który chce realizować dobry plan dla Polski? Czy może stoi osoba, która zmieniła front? To dla mnie trudna sytuacja – przyznał ze smutkiem prezydent Duda dodając, że dla niego obóz Zjednoczonej Prawicy to jedyny, który jest w stanie zmieniać Polskę na lepsze.

Prezydent do Gowina: „Jest mi przykro”

Jest mi przykro, nie kontaktował się pan ze mną, by szukać rozwiązania sytuacji. Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale muszę zobaczyć, kogo do siebie zaproszę – tak brzmiała dalsza część wystąpienia prezydenta. Odmówił też Gowinowi spotkania 14 sierpnia twierdząc, że ma dziś na głowie inne ważne sprawy.

– Mam nadzieję, że spotkamy się za kilka tygodni z uśmiechem (…), że nie będzie pan częścią totalnej opozycji – zakończył swoje wystąpienie prezydent. Jako pierwsza o potencjalnym spotkaniu w cztery oczy między Dudą a Gowinem informowała Wirtualna Polska.

Powodem dymisji Jarosława Gowina był brak poparcia dla ustawy Lex TVN oraz podatkowej części Polskiego Ładu. Powszechnie jednak wiadomo, że chodzi o ujawnienie informacji, że Polski Ład zakłada gigantyczne podwyżki podatków, o czym rząd oficjalnie nie chce mówić. Gowin przestrzega Polaków, że Polski Ład pogorszy jakość życia i spowoduje potężną drożyznę.

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje znany piłkarz. Dostał ataku serca. Miał zaledwie 37 lat

prof. Włodzimierz Gut powrót do normalności wirusolog ujawnia szczepienia astra zeneca pfizer

Zaskakujące słowa profesora Włodzimierza Guta. „Szczepionka jest po to, aby…”