w ,

Nie żyje znany muzyk. Fani wstrząśnięci. Stworzył największy polski hit

Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej muzyki. Pozostawił pogrążonych w smutku i żałobie wielu fanów w całym kraju.

Nie żyje współzałożyciel zespołu Stare Dzwony oraz autor jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów szantowych w Polsce pt. „Gdzie ta keja”. Muzyk miał 82 lata. Fani jego talentu oraz muzyki żeglarskiej pogrążeni są w smutku.

Wszyscy śpiewali „Gdzie ta keja”. Nie żyje kultowy polski muzyk, który stworzył szantę wszech czasów

Do domu Ojca odszedł nagle Jerzy Porębski, wybitny i kultowy artysta naszej muzycznej estrady. Miał 82 lata i opuścił nas nocą z 14 na 15 sierpnia. Stworzył jedną z najbardziej kojarzonych piosenek szantowych w Polsce pt. „Gdzie ta keja”. Wiadomość o tragedii zamieszczona została na profilu artysty w serwisie społecznościowym Facebook.

Wspomniany utwór Jerzego Porębskiego był przez dziesięciolecia wielkim hitem biwaków czy spotkań żeglarzy. Piosenkę śpiewano na całym świecie również po angielsku, a nawet po rosyjsku. Hit znany jest na całym świecie, również w Ameryce Południowej.

Od początku czułem, że ta piosenka spodoba się słuchaczom. Nie sądziłem, że stanie się szantą wszech czasów. Dlaczego ten prosty utwór ma taką siłę? Dlaczego przetrwał 40 lat i wciąż chcemy go słuchać? Opowiada o naszych tęsknotach. Przecież wszyscy, nim umrzemy, chcemy po prostu popływać – wspominał historię piosenki sam twórca w jednym z wywiadów.

W internecie sypią się kondolencje

Z żalem informujemy, że w wieku 82 lat na wieczną wachtę odszedł Jerzy Porębski, członek Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej. W imieniu swoim, Zarządu i współpracowników Polskiej Fundacji Morskiej przekazuję wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom – czytamy na profilu Jerzego Porębskiego na Facebooku. Pod postem roi się od smutnych komentarzy.

Bardzo smutna, przykra wiadomość. Jego piosenki i szanty mocno wpłynęły na moje dorosłe życie- studia, pasje i spotkanych po drodze wspaniałych ludzi – napisał pod informacją o śmierci artysty jeden z fanów. Przyczyna śmierci Jerzego Porębskiego nie została ujawniona.

Przypomnijmy sobie zatem ten żeglarski hit, który stworzył Porębski.

Źródło: Facebook

krawczyk życie jak wino książka parkinson choroba śmierć bo jesteś ty parostatek

Żona Krawczyka ujawnia, na co chorował artysta. „Wylewam wiadra łez”

magda gessler wypadek meksyk skuter wodny waldemar kozerawski kim jest

PILNE! Magda Gessler i jej mąż mieli wypadek. „Jesteśmy cali poturbowani”