w ,

11-letnie dziecko zmarło w przychodni. Przyczyna zgonu jest szokująca

Do dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w jednej z przychodni w Legionowie. Nie udało się uratować życia 11-letniej dziewczynki. Była reanimowana.

11 latka legionowo przychodnia śmierć zdrowie

Legionowo dotknęła prawdziwa tragedia. W jednej z tamtejszych przychodni doszło do nagłego zgonu 11-letniego dziecka. Nic nie dały podjęte próby reanimacji dziewczynki. Prawda na temat przyczyn zgonu okazała się szokująca.

Legionowo. 11-letnia dziewczyna zmarła w przychodni

Do tragedii doszło w przychodni przy ul. Sowińskiego w Legionowie w piątek 20 sierpnia.11-letnia dziewczynka została przez rodziców przywieziona do placówki całkiem nieprzytomna. Reanimacja dziecka rozpoczęła się natychmiast, ale mimo prób nic nie dała. Młodego życia nie udało się uratować.

Przyczyna śmierci jest szokująca, bowiem jak się okazało, było nią zadławienie własnymi wymiocinami. Nie wiadomo jednak, co wydarzyło się przed przywiezieniem dziewczynki do placówki, dlatego prokuratura postanowiła wszcząć w tej sprawie śledztwo.

Gdy trafiła do nas, była już nieprzytomna. Ratownicy reanimowali ją przez godzinę, ale niestety nie udało się jej uratować – ujawnił „Super Expressowi” jeden z obecnym na miejscu zdarzenia ratownik. Rodzice uważają, że postanowili zjawić się u lekarza, bo zauważyli, że córka źle się czuje. Miało to miejsce ok. godziny 14. Na miejscu okazało się, że dziewczyna nie oddycha, a jej serce nie pracuje.

Prokuratura wszczyna śledztwo. W tle nieumyślne spowodowanie śmierci

Wszczęte przez prokuratora śledztwo ukierunkowano na prawdopodobieństwo nieumyślnego spowodowania śmieci. Więcej informacji na temat tragicznego zdarzenia powinna ujawnić sekcja zwłok 11-latki. Obecnie instytucja jest na etapie przesłuchiwania świadków, w tym personelu placówki w Legionowie.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami nie ulega wątpliwości, że dziewczynka zachłysnęła się wymiocinami. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną takiej reakcji organizmu. Reanimacja trwała aż godzinę.

– Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby do zgonu dziecka przyczyniły się osoby trzecie. Na razie wszystko na to wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek – powiedział Prokurator Rejonowy w Legionowie Ireneusz Ważny pytany o to przez redakcję gazetapowiatowa.pl

Źródło: se.pl

Czwarta fala już się zaczyna. Michał Dworczyk ujawnił, kiedy nastąpi szczyt

przymusowe szczepienia dzieci na covid ustawa ministerstwo zdrowia

Przymusowe szczepienia dzieci? Pojawiło się oficjalne stanowisko rządu