w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Obowiązkowe szczepienia dzieci. Z ust Andrzeja Dudy padła mocna deklaracja

Prezydent skierował jednoznaczne i mocne słowa w kierunku rządu Mateusza Morawieckiego. Kolejny raz pokazuje to, jak napięte są relacje między Dudą a Morawieckim.

andrzej duda twitter obowiązkowe szczepienia dzieci covid
Fot. Prezydent.pl / YouTube (screen)

Andrzej Duda w stanowczych słowach skomentował ewentualne plany rządu dotyczące wprowadzenia powszechnych i obowiązkowych szczepień. To kolejna odsłona sporu między pałacem Dudy a Sejmem. Prezydent wbił bowiem kolejną szpilkę szefowi rządu.

Andrzej Duda: „To kwestia odpowiedzialności”

Jestem przeciwnikiem obowiązku szczepienia. Uważam, że to kwestia odpowiedzialności i rodzic sam powinien zdecydować czy poddać swoje dziecko szczepieniu. Jednak obowiązkiem państwa jest zapewnienie, aby każdy miał możliwość zaszczepienia się – napisał stanowczo Andrzej Duda, prezydent Polski.

O tym, że na linii rząd – pałac prezydencki, nie jest za dobrze, wiemy od dawna. To kolejna odsłona sporu pokazująca, że relacje między premierem a prezydentem Dudą są dość chłodne. Nowe światło rzucił na sprawę również Jarosław Gowin, który ujawnił, że prezes Kaczyński chciał wymienić Andrzeja Dudę na Mateusza Morawieckiego. Jest bowiem zawiedziony prezydentem.

– W pewnym momencie zostałem nawet poproszony o to, by Porozumienie w błyskawicznym tempie zebrało 100 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Na wypadek, gdyby PiS wycofał poparcie. Ostatecznie prezes Kaczyński zrezygnował z tego pomysłu – zdradził były wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin.

Andrzej Duda uderza też w ministra zdrowia

Jarosław Kaczyński już prawie wymienił kandydata na prezydenta w 2020 roku. Chciał zamiast Andrzeja Dudy wystawić obecnego szefa rządu.

Państwo powinno zapewnić szczepionki i powinno zachęcać do szczepień, ale bez stosowania rozwiązań przymusowych – padło z ust Andrzeja Dudy. Można powiedzieć, że to najbardziej stanowcza deklaracja do tej pory w tej sprawie. Rodzice mogą chyba zatem spać spokojnie. Do tej pory obawiali się, że ich pociechy będą szczepione siłą.

Chciałbym, aby Minister Zdrowia przedstawił jaki jest w tej chwili stan zachorowalności oraz jakie działania są przewidziane – napisał na Twitterze prezydent. Duda oczekuje jasnych deklaracji na temat tego, jakie rzad przewiduje kolejne kroki w walce z epidemią.

Źródło: Twitter

piotr gessler nie żyje kim jest choroba lara gessler

Piotr Gessler nie żyje! Córka: „Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia”

abdkykacja franciszka watykan plotki prekonklawe konklawe

Niepokojące wieści z Watykanu. Chodzi o Papieża. Plotki przybierają na sile