w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Rząd pozbawi seniorów gotówki? Listonosze przestaną przychodzić z emeryturą

Osoby starsze zostaną pozbawione emerytury w formie gotówki. Listonosz po prostu już się nie zjawi.

emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Koniec emerytur w gotówce? Seniorzy – bez wyjątku – będą postawieni przed koniecznością posiadania konta w banku. Osoby starsze zostaną pozbawione emerytury w formie gotówki. Listonosz po prostu już się nie zjawi.

Koniec z emeryturami w formie gotówki. Idą zmiany w ustawie o ubezpieczeniach społecznych

Politycy biorą się ostro do pracy nad zmianami w ustawach o ubezpieczeniach społecznych. Na mocy tych zmian seniorzy nie będą już odwiedzani przez listonoszy, którzy przyniosą upragnione świadczenie emerytalne lub rentowe. Od teraz każdy senior będzie musiał posiadać w banku rachunek.

Emerytura będzie wypłacana tylko i wyłącznie na konto bankowe. ZUS chce przez to raz na zawsze rozprawić się z kosztownym tworzeniem sterty dokumentów i zarządzaniem gotówką. Przy okazji rząd wprowadzi też masę zmian dla osób, które wejdą w życie od przyszłego roku.

Od 2022 roku rząd wprowadzi stopniowe ograniczanie użycia gotówki. Emerytura będzie wypłacana tylko na konto. Czy listonosz nie da emerytury do ręki? Tak może być i jest to sytuacja trudna biorąc pod uwagę fakt, że do ręki pieniądze chce otrzymywać co trzeci senior.

Emerytura do ręki? Tak, ale tylko w określonych przypadkach

Rząd przewidział to i zostawi furtkę. Listonosz będzie mógł pojawiać się w pieniędzmi, gdy wyrazimy taką wolę, ale tylko w określonych przypadkach.

Po 31 grudnia 2021 roku otrzymanie świadczenia do ręki będzie nadal możliwe, ale tylko w pewnych przypadkach. Na taką formę będzie musiał też wyrazić zgodę Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

POLECAMY:
Listonosz nie przyniesie już emerytury. Seniorzy będą mieli kłopot

To jednak nie koniec zmian. Po 2022 roku ZUS nie będzie już wysyłał emerytom listów do domu. Chodzi o korespondencję informującą o wysokości waloryzacji czy zawierającą decyzję dotyczącą wypłaty np. trzynastej emerytury. ZUS chce na tym zaoszczędzić duże pieniądze.

Źródło: ZUS, Radio ZET

beata kozidrak pijana co jej grozi instagram

Beata Kozidrak podjęła odważną decyzję dotyczącą kariery. Jak zareagują fani?

emerytury groszowe zus

ZUS ma dość. Wstrzyma wypłaty niektórym emerytom. Ujawniono plan