w

Kto wybierze się na cmentarz, mocno się zdziwi. Policja prowadzi nietypowe działania

Osoby odwiedzające w najbliższych dniach niektóre cmentarze mogą być zaskoczone. Policja wykorzystała święto do nietypowych działań.

policja cmentarz nekrologi ostrzeżenie wszystkich świętych
Fot. olawa.policja.gov.pl

Już niebawem wszyscy odwiedzać będziemy groby naszych bliskich. Jeśli będziemy dość uważni, zauważymy nietypowe nekrologi na ogrodzeniach cmentarzy. Niektórzy mogą być zdziwieni ty, co przeczytają. Okazuje się, że bramy cmentarzy posłużyły do nietypowej akcji policji.

Dolnośląskie. Policja wywiesza nietypowe nekrologi

Dolnośląska policja wpadla na nietypowy pomysł, który – jak wynika z ustaleń – był bardzo skuteczny. Jeśli zobaczymy nietypowe nekrologi na bramach nekropolii, warto na moment zatrzymać się i przeczytać ich treść w całości.

Funkcjonariusze policji twierdzą, że to bardzo dobra metoda na dotarcie z komunikatami do starszych osób. Już teraz widać, że taka forma bardzo się sprawdza i jest skuteczniejsza, niż pierwotnie przewidywano. Nietypowe nekrologi pojawiły się na ogrodzeniach w Oławie.

Pomysł może wydaje się kontrowersyjny. Najważniejsze jest jednak, by przekaz trafił do jak największej liczby seniorów, którzy są narażeni na przestępstwa związane z wyłudzeniem pieniędzy – informuje policja. Po co cała akcja? Po to, aby ustrzec osoby starsze przed niebezpieczeństwem.

Przy okazji policja apeluje też o to, aby wybierając się na groby sprawdzić dokładnie, czy zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna.

Funkcjonariusze chcą ostrzec seniorów przed złodziejami na cmentarzach

W czasie święta Wszystkich Świętych i pobytu na cmentarzu, mniej zwracamy uwagę na to, co się dzieje wokół nas. To idealna okazja dla wszelkiego rodzaju złodziei i oszustów, którzy tylko czekają na nieuwagę seniora. Dlatego też za pomocą nietypowych nekrologów policja postanowiła zwrócić ich uwagę na niebezpieczeństwo.

Klepsydra zawiera szereg informacji na temat tego, jak unikać oszustów i jak ich zidentyfikować. Dowiemy się z nich też wszystkiego, co może pozwolić na pokrzyżowanie zlodziejom planów. Wyrafinowanych metod na oszukanie staruszków nie brakuje. Wszyscy słyszeli o metodzie na wnuczka czy zaległe opłaty za prąd czy gaz. Złodzieje dwoją się i troją, bo i seniorzy są już bardziej uważni.

Funkcjonariusze postanowili wykorzystać bardzo prostą metodę. Niemal każdy senior odwiedzający nekropolię i groby swoich bliskich czyta nekrologi, aby dowiedzieć się, czy nie zmarł jakichś ich znajomy. Dzięki temu uda się do nich dotrzeć z ważnym komunikatem, który być może pozwoli uratować oszczędności całego życia.

paweł zmora polska akademia nauk koronawirus

Czwarta fala. Wirusolog załamuje ręce. „Nie kontrolujemy jej. Nie ma już szans…”

Polityk PiS trafił do szpitala. Śmiał się z koronawirusa, dziś z nim walczy. „Duszę się…”