w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Chodzą po domach i wystawiają nawet 800 zł mandatu. Jak można tego uniknąć?

Sprawdź, czy spodziewać się wizyty kontrolerów. Ci zapukają do drzwi i wystawią odpowiedni mandat, który może mocno uderzyć po kieszeni.

abonament rtv kontrolerzy poczta polska kary mandat 2021 stawki kto zwolniony

Abonament RTV miał dawno zniknąć, ale nadal jest obowiązek jego płacenia. W dodatku media cały czas informują o tym, że kontrolerzy sprawdzają, czy go płacimy. Są też osoby, którym z tytułu zaległości komornik zajął konto bankowe. Trzeba pamiętać, że abonament trzeba płacić, a za uchylanie się grozi kara.

Abonament RTV wciaż zmorą Polaków

Ten problem ciągnie się od lat. Kolejne rządy obiecują, że zniosą konieczność opłacania daniny na telewizję publiczną. Jacek Sasin swego czasu twierdził, że abonament RTV jest smutną spuścizną po rządach Donalda Tuska, ale sam nic nie zrobił, by ją zlikwidować, a jeszcze dodatkowo ściga obywateli, którzy nie chcą wpłacać na TVP.

Jedno jest pewne. Przepisy o abonamencie RTV nie są już tak martwe, jak kiedyś. Jeśli ktoś zarejestrował odbiornik telewizyjny i o tym fakcie zapomniał, może spodziewać się wizyty kontrolerów. Ci zapukają do drzwi i wystawią odpowiedni mandat, który może mocno uderzyć po kieszeni.

Za ściągalność abonamentu odpowiada Poczta Polska. Kontrola osoby, która nie opłaca daniny, ogranicza się najczęściej do sprawdzenia tego faktu wstecz i wysłania ponaglenia lub wezwania do zapłaty za kilka lat do tyłu. Obecnie jednak pod lupą są osoby, które kupiły odbiornik, a go nie zarejestrowały. Kara może być bardzo dotkliwa biorąc pod uwagę fakt, że abonament każdego roku wzrasta.

Kto może uniknąć płacenia abonamentu RTV?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Poczta Polska zaktualizowała wysokość stawek za abonament. Za telewizor zapłacimy 24,50 zł miesięcznie lub 294 zł za rok, jeśli zdecydujemy się uiścić opłatę z góry. Jednocześnie wzrosły też mandaty za unikanie płacenia abonamentu RTV. 735 zł – tyle mogą wlepić nam kontrolerzy.

Warto jednak pamiętać, że jeżeli nigdy nie rejestrowaliśmy odbiornika, a kontrolerzy zapukają do naszych drzwi, nie ma obowiązku wpuszczania ich do lokalu. Podobnie jest w przypadku, gdy telewizor w domu mamy. Trzeba się jednak nastawić na to, że kontrolerzy z Poczty Polskiej mogą pojawiać się u nas częściej, aż wyegzekwują, co im się należy.

Zwolnienie z abonamentu – kto nie płaci?

Istnieje w Polsce szeroka grupa osób, która jest zwolniona z obowiązku płacenia abonamentu na media publiczne. To przede wszystkim osoby starsze powyżej 75. roku życia, inwalidzi i kombatanci. To również osoby po 60-tce mające prawo do otrzymywania emerytury pod warunkiem, że świadczenie stanowi połowę lub mniej przeciętnego wynagrodzenia.

POLECAMY:
Urząd Skarbowy blokuje konta emerytom? Seniorzy bez środków do życia

Obecnie na każde trzy gospodarstwa domowe, jedno zdecydowało się na uiszczanie opłaty. Masowe kontrole i wystawiane wezwania i mandaty spowodowały wzrost ściągalności. Temat ten jednak wzbudza wielkie emocje, zważywszy, że wśród „ofiar” byli czasem seniorzy z najmniejszymi świadczeniami. Niektórym podobno nawet blokowano konta bankowe.

donald tusk 500 plus przyszłość programu

Tusk ujawnił, co zrobi z 500 plus, gdy dojdzie do władzy. „Temat jest zamknięty”

jasnowidz krzysztof jackowski polski ład inflacja wybory przedterminowe wiosna 2022

Jasnowidz Jackowski ujawnia prawdę o Polskim Ładzie: „To będzie nam bardzo…”