w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Tusk ujawnił, co zrobi z 500 plus, gdy dojdzie do władzy. „Temat jest zamknięty”

Były premier dopiero co wrócił do krajowej polityki, a już informuje, jakich zmian dokona, gdy tylko dojdzie do władzy.

donald tusk 500 plus przyszłość programu
Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG: Euku derivative work: Saibo (Δ) - Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG (CC BY-SA 3.0); Stiopa - Praca własna (CC BY-SA 4.0)

Nie minął jeszcze tydzień od oficjalnego powrotu Donalda Tuska, byłego premiera RP, do krajowej polityki. Po kilku latach pracy w instytucjach UE znów bryluje w Polsce i szykuje się do przejęcia władzy. Zapytany został też o najważniejszy dla Polaków program socjalny.

Donald Tusk o przyszłości 500 plus. „Temat jest zamknięty”

Były premier, a obecnie znów przewodniczący Platformy Obywatelskiej, ujawnił, co zrobi z programem 500 plus, gdy tylko uda się jego partii przejąć w kraju władzę. Jego odpowiedź na pytanie dziennikarzy o ten programy socjalny wbiła wielu rodziców i opiekunów dzieci w fotel.

Okazało się, że z 500 plus po wygranych przez PO wyborach stanie się… nic! Program zostanie utrzymany bez zmian mimo, że były premier w wielu kwestiach dotyczących rozdawania pieniędzy Polakom ma odmienne zdanie. Widać jednak, że na 500 plus nie odważy się podnieść ręki.

To zaskakująca zmiana, bo jeszcze nie tak dawno Tusk twierdził, że pieniędzy na 500 plus nie ma i nigdy nie będzie. Potem zmienił zdanie i przyznał, że była premier Ewa Kopacz miała plan wprowadzenia takiego samego dodatku dla dzieci. Donald Tusk pytany o możliwą likwidację 500 plus powiedział, że to się nie stanie i że „temat jest zamknięty„.

Wielu polityków opozycji popiera 500 plus

Po kilku latach wypłacania pieniędzy na dzieci, cała rzesza polityków opozycji nie krytykuje już programu tak, jak na początku. Spore grono parlamentarzystów nawet ten program chwali, choć spektakularnych efektów demograficznych nie widać.

500 plus bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na życie wielu rodzin. Zgodnie ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego udało się zauważalnie zmniejszyć w Polsce ubóstwo wśród głównych beneficjentów, czyli dzieci.

POLECAMY:
500 plus. Ogromne zmiany w wypłatach od 2022. Znamy szczegóły

Program 500 plus wprowadzono w 2016 roku i była to ustawa sztandarowa dla Prawa i Sprawiedliwości. Do obywateli trafiło już ponad 100 mld złotych z tytułu tego programu. Jak już wiadomo, od 2022 roku sporo się jednak zmieni jeśli chodzi o sposoby wypłat 500 plus. Więcej na ten temat pisaliśmy już na naszej stronie.

Źródło: TVP Info

radio maryja porady seksualne audycja tv trwam rydzyk

Radio Maryja zszokowało słuchaczy. Te seksualne porady przejdą do historii

abonament rtv kontrolerzy poczta polska kary mandat 2021 stawki kto zwolniony

Chodzą po domach i wystawiają nawet 800 zł mandatu. Jak można tego uniknąć?