w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Emeryci i renciści będą zrozpaczeni. Minister finansów potwierdził fatalne doniesienia

Rząd oficjalnie wycofał się z obietnicy przelania emerytom dodatkowych pieniedzy w 2022 roku. Chodzi o tzw. czternastą emeryturę. W tym roku jej nie będzie.

emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Rząd ustami ministra finansów Tadeusza Kościńskiego oficjalnie potwierdził niepokojące doniesienia medialne. W tym roku emeryci nie dostaną dodatkowego świadczenia w postaci 14. emerytury (tzw. czternastki). W budżecie nie ma na to pieniędzy.

Czternastka do likwidacji. Rząd wycofuje się z obietnicy z 2019 roku

O ile mi wiadomo, to 14. emerytury nie będzie w tym roku – ujawnił podczas rozmowy w TVP Info minister finansów Tadeusz Kościński. Tym samym potwierdziły się doniesienia, że tzw. czternasta emerytura była świadczeniem tylko i jednorazowym. Emeryci dostali ją w ubiegłym roku.

O tym, że czternastka ma być wypłacana każdego roku, mówił podczas spotkania w Płocku przed wyborami w 2019 r. sam Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że rząd wycofał się z tej obietnicy, a dziś rzecznik rządu twierdzi, że niczego takiego nie obiecano.

Czternastka do likwidacji. Rząd wycofuje się z obietnicy z 2019 roku

Rzecznik rządu twierdził z kolei, że 14. emerytura miała być wypłacona tylko raz. Co innego jednak obiecał szef Prawa i Sprawiedliwości tuż przed wyborami w 2019 r. Emeryci dostaną natomiast waloryzację jeszcze w marcu. Może być dużo większa niż rok temu.

Coroczna wypłata tzw. trzynastek jest zagwarantowana ustawowo, więc póki co nie ma informacji, aby w tym roku miało jej nie być. Będzie to jednak jedyne dodatkowe świadczenie dla seniorów zaplanowane na 2022 rok. Bez wątpienia przyda się wszystkim seniorom, bo koszty życia drastycznie wzrosły i można przypuszczać, że wszystko przeznaczą za bieżące opłaty.

Co myślisz?

monika richardson wiek nowy partner instagram

Monika Richardson o szczepionkach na COVID-19. „Udawanie jest głupie i naiwne”

tatuaż studio jaki zrobić wzory tusz

Kto nie zdążył zrobić tatuażu w 2021, musi to wiedzieć. Od 4 stycznia spore zmiany w przepisach