w , ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Kolejny mit o szczepieniach przeciwko COVID obalony? Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości

Na te doniesienia bez wątpienia czekały wszystkie kobiety na świecie. Wyjaśniła się jedna z największych obaw płci pięknej odnośnie szczepień przeciw COVID-19.

szczepienie covid menstruacja miesiączka

Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 od samego początku, jak tylko zaczęły być szeroko stosowane, budziły pewne wątpliwości. Spore obawy miały natomiast kobiety, które zastanawiały się nad wpływem szczepień na cykl miesiączkowy. Naukowcy w końcu mają odpowiedź.

Szczepienie przeciw COVID-19 a menstruacja

Na wielu forach internetowych i grupach dyskusyjnych, a także w mediach społecznościowych, kobiety szeroko dyskutowały na temat wpływu szczepionek na koronawirusa na cykl miesiączkowy, czyli na menstruację. Naukowcy postanowili to dogłebnie sprawdzić.

Specjaliści z Oregon Health & Science wzięli pod lupę kobiety, aby raz na zawsze dać odpowiedź na ich pytania o wpływ preparatów na miesiączkę. Wyniki tych badań są jednoznaczne i właśnie zostały ujawnione publicznie. Czy wątpliwości płci pięknej zostały rozwiane?

Jak poinformowała Alison Edelman z Health & Science University, w magazynie naukowym „Obstetrics & Gynecology” zamieszczono ostateczne wynik badań w tym temacie. informacje te pozwoliły badaczom obalić wiele mitów, które powstały wśród kobiet. Między innymi chodziło o powstanie ogromnych zaburzeń w cyklu miesiączkowym po zaszczepieniu.

Wyniki badań nie są zaskoczeniem

W sumie eksperci przebadali niemal 4 tysiące kobiet, z których zaledwie 2,4 tys. przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. Aby badanie było dokladniejsze, podano im różne preparaty. I tak 55 procent kobiet zostało zaszczepionych preparatem Pfizer, 35 proc. Moderna oraz 7 proc. Johnson&Johnson.

Analizy pozwoliły naukowcom ustalić, że pierwsza dawka szczepionki sprawiła, że cykl miesiączkowy się wydłużył o 0,64 dnia, czyli nieco ponad 15 godzin. Z kolei druga dawka spowodowała wydłużenie menstruacji o 0,79 dnia, czyli około 19 godzin.

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Właściwie nie. Zgodnie ze stanowiskiem Międzynarodowej Federacji Ginekologii za całkowicie normalne i naturalne uznaje się oficjalnie zmiany w długości trwania okresu nieprzekraczające w sumie ośmiu dni.

andrzej duda spadek w sondażach kantar badanie poparcia wybory prezydenckie

Duda zawetował ważną dla PiS ustawę! Padły ostre słowa. „Sprawa jest zakończona”

bogusław linda kanał sportowy niech gadają wywiad

Linda udzielił ostrego wywiadu. Aktorowi nagle puściły nerwy, padły wyzwiska w kierunku…