w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Koniec programu 500 plus. Padła data! Morawiecki: „Nie spełnia oczekiwań”

Sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości, czyli 500 plus, może zostać zlikwidowany. Takie wnioski płyną z wypowiedzi byłego ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

koniec 500 plus 2023 morawiecki polski ład dług publiczny

Wszystko wskazuje na to, że już w 2023 r. budżet państwa się rozleci. To oznacza, że konieczne będą drastyczne cięcia wydatków przez rząd. To również możliwy koniec wsparcia w ramach programu Rodzina 500 Plus.

Koniec z 500 plus? Koalicjant PiS przewiduje drastyczne cięcia

Te niepokojące informacje opublikował dziś dziennik „Rzeczpospolita„. Już za jedyne 1,5 roku możemy pożegnać się z dodatkami socjalnymi, w tym z najbardziej istotnym, do jakiego Polaków przyzwyczaił rząd. To może oznaczać koniec 500 plus już w 2023 r.

Wszystko z powodu przekroczenia tzw. barier nadmiernego deficytu liczonych wg metodologii krajowej, jak i unijnej. Polska jest zadłużona po uszy. Dług publiczny przekroczył właśnie 1,5 biliona złotych, a rząd stosuje kreatywną księgowość nie raportując do KE całego zadłużenia.

Były wicepremier Jarosław Gowin twierdzi, że za niespełna dwa lata Polsce nie uda się przejść pozytywnie unijnego testu zadłużenia. – W 2023 r. budżet się nie zepnie i konieczne będą drastyczne cięcia wydatków – ostrzegł w rozmowie z dziennikarzami były wicepremier.

Mateusz Morawiecki potwierdza. „Program 500 plus nie spełnił oczekiwań”

Opozycja jest zdania, że w razie cięć wydatków, które będą konieczne, jako pierwszy zostanie zlikwidowane wsparcie 500 plus. Jednocześnie drastycznie wzrosną opłaty oraz podatki i to będą podwyżki inne, niż te, które zakłada Polski Ład.

Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, też potwierdza, że rząd musi pilnie znaleźć w budżecie nawet kilkadziesiąt miliardów złotych w maksymalnie trzy lata od teraz. Na koniec warto też przytoczyć wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który oficjalnie przyznał, że program 500 plus nie przyniósł żadnych rezultatów.

Źródło: Rzeczpospolita

dron bez pozwolenia kary wymogi waga

Zabawy dronem bez pozwolenia mogą się źle skończyć. Jak uniknąć kary finansowej?

łukaszenka putin wojna na ukrainie

PILNE. Białoruskie czołgi jadą w kierunku Polski. Łukaszenka dąży do eskalacji napięcia