w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Koniec 500 plus i wsparcia seniorów? „Podatki trzeba podnieść”. „13-tka i 14-tka powinny być zawieszone”

Czy czeka nas gigantyczna podwyżka podatków związana z sytuacją na Ukrainie? Do Polski trafiło już więcej niż 600 tys. uchodźców, a rząd szuka pieniędzy na ich utrzymanie.

wojna na ukrainie koniec 500 plus zawieszenie 13 emerytury
Fot. YouTube / Salon24

Setki tysięcy uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojskami Władimira Putina dotarło do Polski. Część pojechała dalej, między innymi do Niemiec. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców nie ma złudzeń. Polska jest w takiej sytuacji, że może czekać nas wielka podwyżka podatków.

Wojna na Ukrainie. Polska potrzebuje pieniędzy. Co dalej z dodatkami socjalnymi?

Polska znalazła się w złej sytuacji. Rzą chce przeznaczyć aż 3 proc. PKB. Polski jednak może nie być stać na takie ambitne plany. Niektórzy wprost domagają się, aby obciąć do zera socjalne bonusy. Inni proszą rząd o podniesienie podatków.

Podatki trzeba podnieść – innego wyjścia nie ma. Trzeba to tylko mądrze zrobić. Wyrzucić na smietnik Polski Ład i od 1 stycznia 2023 wprowadzić nowy, prosty system podatkowy z podatkami, które ogarną 5% PKB na obronę – stwierdził prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak.

Wczoraj premier rządu Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny program pomocowy, tym razem z myślą o uchodźcach. Może on nas jednak kosztować kolejne 15 mld zł. Jedno jest pewne – rząd już nie ma środków, a przed nami wielkie wyzwania zwiazane z obroną kraju przed potencjalnym atakiem Putina.

Problem polega na tym, że uchodźcy również mają mieć zagwarantowany dostęp do 500 plus (w przypadku kobiet z dziećmi). To spowoduje kolejne problemy z dopięciem budżetu państwa. Dlatego pojawiają się postulaty, aby zrezygnować z części programów socjalnych.

Rząd idzie w drugą stronę i wciąż zwiększa wydatki. Ceny paliw wyższe niż przed tarczą antyinflacyjną

Jak się jednak okazuje, rząd nie słucha ekspertów i chce dać 500 plus dla wszystkich ukraińskich rodzin. Zamierza też szeroko otworzyć rynek pracy dla Ukraińców – słyszymy w zapowiedziach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Marlena Maląg, szefowa resortu, już zapowiada specustawę regulującą te kwestie.

Publicyści w Polsce są innego zdania. Twierdzą, że sytuacja, w jakiej znalazła się Polska, jest dramatyczna. Ich zdaniem należy w związku z kryzysem wojennym i migracyjnym radykalnie ograniczyć dodatki socjalne.

Koniec z 13. i 14. emeryturą. Pilna rewizja 500 Plus. Zrewidować socjal dla uchodźców. Nie każdy Ukrainiec potrzebuje 500+. Można to też powiązać np. z deklaracją pozostania określony czas, niezależnie od sytuacji, i płacenia tu podatków – twierdzi Łukasz Warzecha, dziennikarz.

13-tka i 14-tka powinny być zawieszone. (…) Zadłużanie się, i to drogie, to destabilizacja. Nie można budować bezpieczeństwa militarnego ryzykując bezpieczeństwo finansowe – stwierdził z kolei Sławomir Dudek, główny ekonomista fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Jedno jest pewne. Musimy być gotowi na najgorsze. Wszystkie świadczenia 500+, kapitał początkowy, 13 i 14 emerytury, mogą sfinansować budżet wojskowy niemal w całości. Jak twierdzi Konfederacja Lewiatan, ostatnią drogą będzie już tylko drastyczne zwiększenie podatków.

Źródło: Twitter, Se.pl,

nalepka strefa czystego transportu

Nie masz takiej naklejki na aucie? Zapłacisz 500 zł mandatu. Nie będzie wyjątków

putin wykop rak choroba

Putin umiera? „Rokowania są ponure”. Amerykański wywiad stawia sprawę jasno