w , ,

Spełnia się czarny scenariusz. Szef Narodowego Banku Polskiego potwierdza złe wieści

Osoby spłącające kredyty mają przed sobą czarne miesiące. Jest i nadal będzie drogo. Po ostatniej podwyżce stóp procentowych raty kredytów poszybują.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Kredytobiorcy w całej Polsce płaczą i płacą. Ci, którzy po podwyżkach stóp procentowych nie mogą związać końca z końcem, być może będą musieli sprzedać wymarzone mieszkanie. Za nami kolejna duża podwyżka stóp, a co za tym idzie – kolejny wzrost rat kredytów.

Stopy procentowe w euro? Żadna różnica. Kredyty i tak drożeją

Prognozy ekonomistów są dalekie od optymizmu. Przed nami nie pierwszy i nie ostatni drastyczny wzrost poziomu stóp procentowych i rat kredytów. Już teraz wiele osób nie jest w stanie spłacać wymarzonego mieszkania, bo kwota raty w szybkim tempie wzrosła bardziej niż dwukrotnie.

Ekonomiści i finansiści radzą, aby nie chować kalkulatorów do szuflady, bo w najbliższym czasie te urządzenia mogą się kredytobiorcom bardzo przydać. Rada Polityki Pieniężnej nie pozwoli nawet na chwilę oddechu.

Stopy procentowe znów mocno poszły w górę, bo poprzednie podwyżki nie wpłynęły na inflację, która wynosi wg ostatniego odczytu (za maj) 13,9 proc. Ceny rosną z dnia na dzień i bez żadnej litości czyszczą portfele obywateli. Prezes NBP nie jest tym jednak zbytnio przejęty.

Raty kredytów szaleją. Mieszkanie przestały się sprzedawać

Kredytobiorcy w najbliższym czasie będą zmuszeni mocno zacisnąć zęby i pasa. RPP w minioną środę ustaliła stawkę na poziomie 6 proc., co oznacza kolejny wzrost o 75 pkt bazowych. Ma to być odpowiedź na nieustannie rosnącą inflację, ale rząd podejmuje działania, które walkę z inflacją utrudniają.

Ekonomiści są przekonani, że inflacja zostanie z nami na dłużej. Coraz więcej mówi się o poziomie zbliżonym nawet do 20 proc., co by oznaczało, że Polacy mocno zbiednieją. Sytuacja nie unormuje się prędzej niż za rok lub dwa.

Jeżeli ktoś ma z tego tytułu problemy ze spłatą rat, polecamy najlepszą w ostatnich miesiącach metodę autorstwa posła PiS Marka Suskiego. Jego zdaniem „jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca„. Pozostaje życzyć powodzenia.

polski ład dla seniorów anna staszewska

Zachwalała Polski Ład w reklamie PiS. Ujawniono, kim jest tajemnicza emerytka

rosja wojna polska

Przerażające groźby Putina skierowane do Polaków. „Mam nadzieję, że zostałem usłyszany…”