w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Wielki powrót obowiązkowego poboru do wojska? Ekspert potwierdza i podaje datę

Choć pobór do wojska został zawieszony, to wiele wskazuje na to, że może zostać przywrócony obowiązkowa służba. Kiedy? Eksperci wskazują datę.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Wojna na Ukrainie zmieniła całkowicie naszą rzeczywistość. Polska położona najbliżej działa wojennych podejmuje radykalne decyzje jeśli chodzi o wojsko i zbrojenia. Szef MON Mariusz Błaszczak ogłosić, że zamierza sformować dwie nowe dywizje.

Obowiązkowy pobór do wojska. Ekspert wskazuje możliwą datę jego przywrócenia

Już dziś mogę powiedzieć, że sformujemy dwie dodatkowe dywizje ogólnowojskowe zlokalizowane wzdłuż Wisły, w centralnej części Polski. Docelowo Wojsko Polskie będzie posiadać sześć związków taktycznych z odpowiednim komponentem wsparcia i zabezpieczenia bojowego – napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak stwierdził Damian Ratka piszący dla magazynu Nowa Technika Wojskowa, decyzja MON może oznaczać, że będzie konieczny obowiązkowy pobór do wojska. Rząd jednak nie zdecyduje się na to przed wyborami, a tuż po nich. Dziennikarz twierdzi, że nie ma tylu ludzi na uformowanie nowych dywizji.

Jeden z internautów i użytkownikach Twittera zasugerował ekspertowi, że rząd będzie musiał przywrócić obowiązkową służbę tuż po wyborach. – Też tak myślę – odpisał krótko Damian Ratka.

Robi się ciekawie. W Polsce centralnej będą w przyszłości formowane jeszcze dwie dywizje ogólnowojskowe. Wniosek z wojny na Ukrainie słuszny, ale naprawdę uważam że bez obowiązkowej ZSW się nie obędzie – dodał ekspert.

Przymusowy pobór do wojska? Obowiązkowa służba w świetle nowej ustawy o obronie ojczyzny

Ustawa o obronie ojczyzny weszła w życie kilka tygodni temu. Jej głównym celem jest zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. Z tym jest problem po zawieszeniu poboru lata temu i rezygnacji z obowiązkowej służby. Na mocy tej ustawy zmienił się sposób wcielania ochotników.

Służba zasadnicza jest obecnie dobrowolna i składa się z dwóch odrębnych etapów. Pierwszy to 28-dniowe przeszkolenie podstawowe, a potem – dla chętnych, którzy będą chcieli kontynuować karierę żołnierza – 11-miesięczna służba. Po drugim etapie nic nie będzie stało na przeszkodzie, by oficjalnie zostać żołnierzem zawodowym lub rezerwistą.

Pobór do obowiązkowej służby wojskowej w Polsce jest obecnie bezterminowo zawieszony. Nie wprowadzono go również ustawą z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny. Wiele jednak wskazuje na to, że do przywrócenia obowiązkowej służby może polityków zmusić nowa rzeczywistość tuż za naszą granicą.

Źródło: Twitter

pozew zbiorowy kredyt we frankach jak pozwać bank

Jak pozwać bank o kredyt we frankach szwajcarskich? Specjaliści radzą

lewandowski koniec kariery lewandowskiego emerytura

Mecz Polska – Belgia. Gdzie oglądać rewanż po klęsce w Lidze Narodów?