w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Śmiercionośna broń z USA już na Ukrainie. To nagranie pokazuje, jak masakruje Rosjan

Wszystkie sztuki tej broni zostały już przekazane Ukrainie. To dzięki jej działaniu Rosjanie zaczynają wycofywać się z okupowanych rejonów na wschodzie kraju.

haubice m777 155mm
Fot. Twitter, YouTube (screen)

Niemal wszystkie haubice M777 155mm ze Stanów Zjednoczonych zostały już dostarczone wojskom Ukrainy. Ta śmiercionośna i wysoce precyzyjna broń wspierana przez GPS sprawia, że Rosjanie nie mogą już spać spokojnie.

Haubice M777 155mm. Ta broń sieje postrach wśród Rosjan

Ta ważąca 4 tony broń jest elementem przyjętego nie tak dawno wielkiego pakietu pomocy ze strony USA i NATO dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Może ona odmienić losy tej wojny i prawdopodobnie je odmieni, co jest już widoczne na wschodzie kraju. Rosjanie zaczynają wycofywać się. Amerykanie używali jej już skutecznie w Afganistanie oraz w Iraku.

Najnowsze nagranie, na które można trafić w sieci, pokazuje możliwości haubic M777. Jest ona już u ukraińskich żołnierzy, którzy bardzo szybko opanowali jej działanie i obecnie z wysoką skutecznością atakują pozycje rosyjskich wojsk.

Cała magia tej broni polega na tym, że – choć na pierwszy rzut oka tego nie widać – armaty są wysoce skomputeryzowane. Zamontowany w haubicach zaawansowane systemy sterowania i pozycjonowania wsparcie modułem GPS sieją postrach u okupanta z Rosji. Pociski trafiają bez problemu 40 km dalej i to z dokładnością do jednego metra.

Ukraina może od teraz ostrzeliwać miasta w Rosji

Jak można było się dowiedzieć, w ostatnich dniach żołnierze ukraińscy dotarli do granicy z Rosją. Dostarczenie tych haubic na te tereny spowoduje, że niebawem Ukraina będzie mogła ostrzeliwać teren Rosji i likwidować całe zaplecze wschodniego frontu.

Aby wygrać, musimy starannie planować zasoby, unikać błędów, projektować swoje siły tak, aby wróg nie mógł ich pokonać – powiedział Oleksij Reznikow, minister obrony Ukrainy wyraźnie zadowolony z darowanego mu sprzętu. Nagranie pokazujące możliwości tej broni można podziwiać poniżej.

Niektórzy na Twitterze donoszą, że co prawda pomoc napłynęła, ale tylko co trzecia haubica tego typu jest w pełni sprawna. Poza tym w ostatnich dniach doszło do wielu ataków na ich pozycje ze strony Rosjan. Dużą rolę spełniają również polskie armatohaubice Krab, które zdaniem wojsk Ukrainy są ogromnym wsparciem.

sen o zmarłej jako żywej

Przyśniła Ci się osoba zmarła? Lepiej tego nie ignoruj. To ważne ostrzeżenie przed…

lech wałęsa facebook bolek nobel dzieci

Przerażający apel Lecha Wałęsy. Błaga o ratunek. „Posłuchajcie mnie jeszcze raz…”