w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Naukowcy biją na alarm! Niepokojące wieści na temat szczepionek. Będą potrzebne…

To nie są dobre wiadomości. Najnowsze wyniki badań nad skutecznością szczepionek nie napawają optymizmem. Trzeba będzie zmienić strategię walki z zarazą.

skuteczność szczepionek covid moderna pfizer astrazeneca po pierwszej dawce trzecia dawka druga dawka

Naukowcy cały czas badają skuteczność szczepionek stworzonych do walki z COVID-19. Ale jaka jest właściwie ich prawdziwa skuteczność? Tęgie głowy tego świata biją na alarm! Może się okazać, że cała akcja szczepień masowych na świecie nie miała większego sensu i trzeba zmienić strategię.

Skuteczność szczepionek pod lupą naukowców

Skuteczność szczepionek to temat kluczowy w kontekście walki z globalną zarazą. Nie wymyślono lepszego sposobu na ograniczanie transmisji wirusa oraz złagodzenia przebiegu i skutków choroby – to jest fakt. Jednak naukowcy po ostatnich badaniach skuteczności szczepionek nie dają wielkich nadziei. Strategia walki z koronawirusem musi się zmienić.

Do bram puka coraz mocniej wariant Delta koronawirusa, a za rogiem czai się kolejny – Lambda. Te odmiany koronawirusa z Chin są wysoce zjadliwe i zaraźliwe. Jest też mowa o tym, że wirusy te potrafią ominąć przeciwciała. Naukowcy są jednak przekonani, że ochrona przed COVID-19 spadła z 83 proc. do 59 proc. i wiele osób, mimo zaszczepienia, powoli traci swoją tarczę.

Skuteczność szczepionek w powstrzymywaniu infekcji w okresie badania spadła do 49 proc. z 64 proc. miesiąc wcześniej – napisali badacze z Wielkiej Brytanii. Przyznali, że może zajść konieczność stworzenia nowych preparatów ukierunkowanych na konkretne warianty i odmiany wirusa. Coś jest na rzeczy, bo zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii i Izraelu (są to kraje najmocniej zaszczepione dwiema dawkami), wirus szaleje i robi co mu się podoba.

Jakie prognozy? Jest mowa o szczepionkach ukierunkowanych

Badacze mają jednak i dobre informacje. Okazuje się bowiem (co wynika z badań), że osoby zaszczepione mimo wszystko są na złapanie wirusa Delta narażone nawet trzy razy mniej. Dlatego istotne jest, aby przyjąć jakąkolwiek szczepionkę, co będzie lepsze, niż unikanie preparatów w ogóle.

Ryzyko zakażenia wariantem Delta u osób zaszczepionych dotychczas dostępnymi preparatami jest i tak 50 proc. do 60 proc. niższe. To wystarczy, aby przejść chorobę bez większych trudności bądź nie wylądować w szpitalu lub pod respiratorem.

Zdaniem przedstawicieli firmy Pfizer, walka z COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Może być też tak, że każdy będzie musiał przyjąć trzecią dawkę. Jest też mowa o dawkach przypominających raz na rok. W Polsce trzecią dawkę będzie można przyjąć, ale prawdopodobnie za opłatą.

Źródło: Polsat News

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

Co dalej z 14. emeryturą? Stanowcza deklaracja prezesa PiS. Jaka zareagują seniorzy?

kaczyński kozidrak włocławek ostre słowa

Kaczyński zaatakował Beatę Kozidrak. Ostre słowa. „To jest zupełnie bezczelne…”