w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Tajemniczy samolot od wielu godzin krąży nad Polską. Ujawniono, skąd i po co przyleciał

Krąży nad naszym krajem od wielu godzin. Lata wzdłuż wschodniej granicy tam i z powrotem. Internauci byli tym mocno zaniepokojeni, ale sprawa została szybko wyjaśniona.

samoloty nad polską online

Nad Polską od wielu tygodni krąży tajemniczy samolot. Internauci zastanawiają się, kto tak intensywnie lata nad naszym krajem i w jakim celu. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo zaskakująca.

Tajemniczy samolot na naszym niebie. Co robi nad Polską?

Wyjaśnienie tej sprawy leży w interesie każdego, bo Polacy powinni wiedzieć, co dzieje się na ich niebie. Okazało się, że nie ma żadnych powodów do niepokoju. To Szwecja wysłała odrzutowiec do monitorowania przestrzeni powietrznej nad Białorusią oraz nad Ukrainą. To sytuacja zaskakująca z dwóch powodów.

Po pierwsze cała Skandynawia była do tej pory neutralna militarnie. Dodatkowo nie jest członkiem NATO. Sytuację i postrzeganie tamtejszych władz zmieniła jednak inwazja Rosji na Ukrainę. Może się zatem okazać, że Szwedzi coraz częściej będą współpracować militarnie z sojuszem. To dodatkowo istotny polityczny gest skierowany do Władimira Putina.

Szwecja nie jest członkiem NATO, ale zdecydowała się wysłać na pomoc swoje samoloty wojskowe. Możliwe też, że jej status będzie od teraz inny. Szwecja od teraz bierze czynny udział w obserwacji Białorusi i Ukrainy. To politycznie ważna informacja.

samoloty wojskowe nad polską mapa radar
Wzmożony ruch wojskowych samolotów nad Polską i Europą. Tak wygląda nasze niebo każdego dnia od początku wojny na Ukrainie.

Samoloty na żywo. Wojskowe i nie tylko. Gdzie obserwować?

Tajemniczym samolotem krążącym od wielu godzin nad Polską jest Gulfstream IV należacy do Szwecji. Został namierzony podczas startu z lotniska Linking, następnie przeleciał nad Grodnem nad zachodnią Białorusią. W kolejnym etapie przeleciał na wysokości około 12 km i od tamtej pory krąży tam i z powrotem nad naszą wschodnią granicą.

Premier Szwecji Magdalena Andersson nie jest za przystąpieniem Szwecji do NATO. Jej zdaniem to by mogło spowodować destabilizację w Europie. Taki sygnał również popłynął z Rosji, która potwierdziła, że członkostwo Szwecji w NATO spotka się z poważnymi konsekwencjami wojskowymi i politycznymi.

Wojna na Ukrainie i agresywna postawa Rosji powoduje jednak, że coraz więcej Szwedów zmienia zdanie. Ostatnie badania opinii pokazały, że rośnie w tym kraju liczba zwolenników przystąpienia do NATO. Obecnie 41 proc. obywateli tego kraju wyraża aprobatę.

Agresja Putina spowodowała mimo wszystko, że do tej pory neutralne kraje – Szwecja i Finlandia – nie są już tak neutralne, jak wcześniej. Włączyły się między innymi w proces dostarczania broni na Ukrainę.

Samolot można obserwować na żywo TUTAJ. Pod tym linkiem można również oglądać inne samoloty, których położenie jest publicznie dostępne, w tym wojskowe. Wystarczy skorzystać z filtra MILITARY w prawej części witryny.

nalepka strefa czystego transportu

Nie masz takiej naklejki na aucie? Zapłacisz 500 zł mandatu. Nie będzie wyjątków

czy putin zaatakuje polskę bunkier na uralu

Gdzie jest Władimir Putin? Sensacyjne doniesienia niemieckich mediów. „Zaszył się w …”