w , ,

OMGOMG

Niepokojący trend w internecie! Rodzicu! Uważaj na swoje dzieci

Koszmar! 42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby w sieci… Jak chronić przed tym zjawiskiem swoje pociechy?

sexting
Fot. YouTube / Reżyser Życia

Świat Internetu to nie tylko kontakt z przyjaciółmi. Coraz częściej mamy do czynienia z poważnymi zagrożeniami. Taki jest na pewno nowy i niepokojący trend, który pojawił się wśród najmłodszych użytkowników sieci – sexting.

Sexting – jaka jest skala zjawiska?

Skala sextingu w ostatnich miesiącach rośnie. Specjaliści zastanawiają się, jak to zagrożenie opanować i zastopować niepokojący trend. Temu poświęcona jest kolejna odsłona kampanii informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK – „Nie zagub dziecka w sieci”.

Dostęp do Internetu czy konto w mediach społecznościowych to dziś normalność. Niestety z mediów tych korzystają – często bez kontroli – najmłodsi. Social media są jak wielkie sklepy. Każdy, a przede wszystkim dziecko może wyjść z niego z czymkolwiek… Należy zatem cały czas uważać na to, z kim rozmawiamy w sieci oraz co tam publikujemy. Jak informuje szef Ministerstwa Cyfryzacji, w internecie coraz częściej dzieci spotykają nagość.

„Uważaj, co wrzucasz do sieci” – obejrzyj film

Sexting to zjawisko, które nasiliło się w ostatnim czasie. Celem są tu nastolatki. Rozwój nowoczesnych technologii i form komunikacji spowodował, że to dziś nie tylko wiadomości SMS wypełnione erotycznymi tekstami. To głównie aplikacje, których liczba nieustannie rośnie.

Prawie połowa młodych styka się z seksem w sieci

Mniej więcej 42 proc. nastolatków w naszym kraju w wieku od 15 do 18 lat dostało minimum raz od osoby nieznanej materiały związane z intymnością. Ale to nie koniec smutnych informacji. Jak podaje firma NASK, nawet 13 proc. minimum raz wysłało komuś obcemu swoje nagie filmy lub fotografie. Czas bić na alarm!

Jeśli nasze dziecko rozesłało lub udostępniło czyjeś intymne zdjęcia lub filmy, to od rodzica w dużym stopniu zależy, jak ta sytuacja się rozwinie. Przede wszystkim powinniśmy zachować spokój i postarać się porozmawiać z dzieckiem o tym, co się stało – radziła Anna Kwaśnik z NASK.

Jesteś rodzicem? Nie ważne, ile lat ma Twoje dziecko – czy kilka, czy kilkanaście. Zawsze warto kontrolować, co robi w świecie online, ale przede wszystkim rozmawiać o tym, co robi w internecie.

Źródło: interia.pl, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK

kaczyński ustawa covidowa lex konfident

Niepokojąca zapowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Sytuacja nie jest łatwa”

janusz gajos wiek koniec kariery

Fani Janusza Gajosa będą załamani. Niepokojące wieści. „Ciężko mu na sercu”