w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Jarosław Kaczyński poważnie przerażony. Dostał wiadomość, która ścięła go z nóg

Prezes PiS nie ma ostatnio z górki. Sytuacja ekonomiczna w kraju coraz gorsza, Polacy coraz bardziej wściekli. Czy to powolny koniec PiS?

kantar sondaż kaczyński pis
Prezes PiS musi pogodzić się z tym, że naród traci cierpliwość. Fot. YouTube / Prawo i Sprawiedliwość (Warsaw Summit)

Jarosław Kaczyński być może nie śpi już po nocach. Ostatnie wydarzenia w kraju przekładają się bezpośrednio na opinie Polaków o jego rządzie. Jest coraz gorzej. Przewaga PiS nad pozostałymi partiami mocno topnieje.

Koniec PiS? Kaczyński przerażony nowymi sondażami

Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą się już wiecej nie powtórzyć. Zgodnie z ostatnimi wynikami badań opinii publicznej, Jarosław Kaczyński wraz z rządem mocno tracą poparcie. Wg pracowni Kantar, w ostatnim miesiącu 2021 roku na jego partię głos chce oddać już tylko 28 proc. osób deklarujących udział w wyborach.

Co ciekawe, zyskuje Platforma Obywatelska (poparcie 26 proc.). Różnica mięzdy nią a PiS jest już na granicy błędu statystycznego. Całkiem nieźle wypadły też pozostałe ugrupowania, w tym ruch Szymona Hołowni Polska 2050 (11 proc.) i znienawidzona przez PiS Konfederacja (8 proc.). Lewica nie ma szans na rządy, a w ostatnich dniach odchodzą z niej kolejni posłowie.

W polityczny niebyt Polacy chętnie by odesłali Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicję Polska. Na ten twór głos ma zamiar oddać jedynie 3 proc. badanych. O jakimkolwiek wpływie na politykę w Polsce może też zapomnieć Paweł Kukiz, który we wspomnianym sondażu uzyskał poparcie na poziomie 1 proc.

66 proc. obywateli chce oddać swój głos. Kukiz i PSL poniżej progu

Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, do urn gotowa jest pójść bardzo duza grupa Polaków. Chęć wrzucenia do urn kartki wyborczej zadeklarowało aż 66 proc. biorących udział w sondażu i jednocześnie uprawnionych do głosowania.

Wyniki badania Kantar opublikowano 13 grudnia w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Analizę przeprowadzono na zlecenie Faktów TVN oraz telewizji TVN24.

Polacy są coraz bardziej zdenerwowani sytuacją ekonomiczną, która ma bezpośredni wpływ na zawartość portfeli. Dziś ogłoszono kosmiczne podwyżki cen energii elektrycznej oraz gazu. Od nowego roku wejdzie w życie podatkowa ustawa Polski Ład, która w połączeniu z najwyższą od 21 lat inflacją skończy się – wbrew zapowiedziom – jeszcze większym ubytkiem pieniędzy z naszych kieszeni.

POLECAMY:
Jarosław Gowin pokazał ustawę Polski Ład. "Skutkiem będą chaos i drożyzna"

Jak uważa publicysta Łukasz Warzecha, Prawo i Sprawiedliwość może być pierwszą partią w historii III RP, która straci władze z powodów ekonomicznych. – Skala podwyżek jest horrendalna. To napędzi inflację i obciąży dramatycznie firmy. Nie da się tego zamaskować opowieściami o złej Platformie. To jest cios dla PiS. W następnych wyborach ludzie w dużej mierze będą decydować portfelami – stwierdził na Twitterze dziennikarz.

W ostatnich dniach często komentuje się temat wcześniejszych wyborów.

Źródło: TVN24, Twitter

granica polsko-białoruska uchodźcy z afganistanu morawiecki

Mateusz Morawiecki do dymisji? Ujawniono datę końca urzędowania. „Będzie premierem do…”

chomikuj wyrok sądu

Chomikuj. Wyrok sądu mówi jasno. TO KONIEC! Co teraz stanie się z portalem?