w ,

HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

MON ogłasza nabór do wojskowe ćwiczenia. Ekspert: „Nie ma innej drogi”. Rekrutacja w całym kraju

Wojna na Ukrainie sprawiła, że młodzi Polacy zaczynają obawiać się powrotu obowiązkowej służby wojskowej. MON ma jednak całkiem nowy pomysł – szkolenie jednodniowe.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

W ostatnim czasie – głównie z powodu sytuacji na Ukrainie – młodzi ludzie stawiają sobie pytanie – czy przywrócony zostanie obowiązkowy pobór do wojska? Deklaracje polityków obozu rządzącego póki co są jasne – przymusowy pobór do wojska raczej jest mało realny. Rząd może jednak wrócić do tego pomysłu po wyborach.

Pobór do wojska pod przymusem? Szef MON ma inny pomysł

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak był wielokrotnie pytany przez dziennikarzy o to, czy z powodu wojny na Ukrainie młodzi mężczyźni będą szli do wojska pod przymusem. Obecnie minister nie zakłada przywrócenia obowiązkowego poboru. Jego zdaniem lepsze efekty dadzą stosowane już od pewnego czasu zachęty.

Dla osób, którym wojsko wywróciłoby życie do góry nogami, wojsko ma inną propozycję. Jest ona bardzo ciekawa i warta rozważenia. MON wraz z Wojskiem Polskim postanowiło zorganizować bezpłatne jednodniowe szkolenia. Będą one odbywać się w 17 jednostkach wojskowych w okresie od października do listopada 2022 roku pod hasłem „Trenuj z wojskiem„.

Ćwiczenia pozwolą przede wszystkim zapoznać się z bronią. Chętni nauczą się strzelania i walki wręcz. Będzie można też dowiedzieć się, co robić, gdy nasz GPS przestanie działać i tego, jak w terenie przetrwać, gdy zajdzie taka konieczność.

Instruktorzy Wojska Polskiego czekają na chętnych

Wojsko nauczy chętnych także podstaw udzielania pierwszej pomocy. Wojsko zapewnia, że szkolenie – choć jednodniowe – będzie w pełni profesjonalne i na najwyższym poziomie. Wojskowi obiecują, że będzie to dobrze spędzony czas. Dodatkowo uczestnicy otrzymają wyżywienie i ubezpieczenie.

Jak się zapisać na jednodniowe ćwiczenia? Wystarczy zgłosić się do jednostki wojskowej. Można to zrobić telefonicznie, drogą mailową czy za pomocą komunikatorów i social media. Oczywiście sprawę załatwić można stawiając się w jednostce osobiście.

Oferta skierowana jest jednak tylko i wyłącznie do osób posiadających polskie obywatelstwo i będących w wieki od 18 do 65 lat. We własnym zakresie należy zadbać o odpowiednie ubranie. Zalecane są sportowe buty, długie spodnie, bluzy lub kurtki, czapki i rękawiczki. Ćwiczenia będą odbywały się w soboty od 8 października do 26 listopada w godz. od 8.00 do 16.00.

Dla tych, którzy chcą na stałe związać się z wojskiem, MON ma ofertę w postaci dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.  Eksperci twierdzą, że obowiązkowy pobór i tak prawdopodobnie wróci, bo sytuacja jest poważna

Nie ma innej drogi, przywrócenie poboru jest konieczne – stwierdził niedawno Jack Hoga, prezes fundacji Ad Arma. Prawdopodobne, że rząd nie będzie jednak tego ogłaszał przed wyborami.

kadyrow ukraina atak nuklearny

PILNE. Putin wezwany do użycia broni jądrowej i ogłoszenia stanu wojennego

konfiskata samochodu rzad pis rozporządzenie obronność

Rząd będzie zabierać Polakom samochody. Opublikowano projekt rozporządzenia