w , ,

Dramatyczne słowa Wojciecha Malajkata. Aktor jest zrozpaczony. „Brakuje nam po prostu…”

Kolejna znana osobistość w Polsce narzeka na brak pieniędzy. Sytuacja jest podobno dramatyczna. Aktor jest rektorem uczelni, która z powodu inflacji wpadła w kłopoty.

To nie jest kolejny lament celebryty, który z powodu inflacji traci pieniądze czy zlecenia. Tym razem mówimy o Wojciechu Malajkacie, który jest nie tylko znanym i cenionym aktorem, ale też rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie. Malajkat ujawnił, że uczelnia ma gigantyczne kłopoty.

Wojciech Malajkat rozkłada ręce. „Mamy takie straszne czasy…”

Tym razem to nic osobistego, bo aktor Wojciech Malajkat wystąpił w mediach przede wszystkim jako rektor uczelni. Jest on w panice, ponieważ z powodu inflacji i wysokich cen energii będzie być może zmuszony odesłać swoich studentów z kwitkiem.

Wojciech Malajkat pełni stanowisko rektora Akademii Teatralnej w Warszawie od ponad 6 lat. Gospodarcza zawierucha, z jaką mamy do czynienia w tym roku, spowodowała, że zajmowanie się uczelnią przerodziło się nie lada batalię o przetrwanie. Czy szkołę i jej studentów czeka dramat?

Fala drożyzny i wysoka inflacja przetaczają się przez cały kraj (nie tylko Polskę). Członkowie Rady Polityki Pieniężnej są zdania, że w pierwszym kwartale inflacja przebije poziom 24 procent. Ceny rosną do katastrofalnych poziomów, a kryzys dotyka kolejne branże. Rosnące nawet dziesięciokrotnie rachunki za energię dobijają też uczelnie.

Szkoły i uczelnie wyższe w kryzysie. Wszystko z powodu cen energii

Studenci Akademii Teatralnej stanęli nad przepaścią. Uczelnia kształci przyszłe gwiazdy filmowe i teatralne. Wiele jednak wskazuje na to, że nauka zostanie nagle przerwana w trakcie roku akademickiego. Wojciech Malajkat zamknie budynek uczelni na okres dwóch miesięcy, bo nie ma  pieniędzy na jej utrzymanie.

Nie zamykamy zupełnie szkoły i nie przechodzimy w całości na system online. Mamy takie straszne czasy i to nas zmusza do tego, aby praktycznie podejść do tej sytuacji i zorganizować tak naukę, by nieco zaoszczędzić – przyznał zasmucony aktor. – Brakuje nam po prostu pieniędzy jak wszystkim: przez wojnę inflację oraz pandemię – podsumował Malajkat.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odniosło się do tych doniesień i uznało je za nieprawdziwe. Zdaniem szefa tego resortu uczelnia Wojciecha Malajkata otrzymuje środki na bieżące funkcjonowanie.

W ramach otrzymanych pieniędzy Akademia Teatralna otrzymała środki w wysokości 1 mln 24 tys. zł, co stanowi piątą najwyższą subwencję przyznanych uczelniom artystycznym.

Zamknięcie Akademii Teatralnej na dwa miesiące w środku zimy ma pozwolić Malajkatowi zaoszczędzić nawet 2 mln złotych. Szkoła potrzebuje 4,5 mln zł, aby się utrzymać.

sadol trzcianka mariusz lepak live

Trzcianka. Mężczyzna nagrał telefonem swój wypadek. Film wyciekł do internetu

dziura budżetowa tarcza antykryzysowa tarcza 6.0 podatki 2021 opłaty nowe daniny spółki komandytowe bieda bezrobocie

Finanse Polski załamują się! Dziura rośnie w ekspresowym tempie. „To niestety dopiero początek”