w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Prof. Horban ostrzega Polaków. „Ci, którzy się nie zaszczepią, będą…”

Szczepionka na COVID-19 już niebawem będize podawana pierwszym obywatelom. Prof. Andrzej Horban ostrzegł Polaków przed unikaniem przyjęcia szczepionki.

prof. horban obowiązkowe szczepienia narodowy program szczepień placówka epidemia obostrzenia koronawirus przymusowe szczepienia
Ekspert ujawnia, czy szczepienia mogą być obowiązkiem. Fot. TVP Info (screenshot)

Prof. Horban w trakcie rozmowy w TVP Info ostrzegł Polaków przed unikaniem przyjęcia szczepionki na COVID-19. To dość zaskakujące słowa. Czy rzeczywiście szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa?

Prof. Horban ostrzega. „Ci, którzy się nie zaszczepią”

Ci, którzy się nie zaszczepią, będą odpowiedzialni za chorobę i śmierć współobywateli – te zaskakujące słowa padły w trakcie rozmowy z profesorem na antenie TVP Info. Przypomnijmy, że prof. Horban to specjalista z zakresu chorób zakaźnych i obecny doradca premiera w zakresie spraw związanych z epidemią koronawirusa.

My jako pracownicy służby zdrowia się zaszczepimy, choćby z tego względu, że widzimy, jak się umiera. Pewnie, że nie dotyczy to osób młodych i bardzo młodych, które są nieśmiertelne, przynajmniej tak uważają. Ale za to są rozsadnikami choroby na osoby, które będą chorowały ciężko – stwierdził doradca premiera prof. Horban.

Specjalista jednocześnie przyznał, że szczepionka jest skuteczna w ok. 95 proc., ale nie załatwia problemu całkowicie. Za los i ewentualną śmierć czy chorobę osób, które stanowią pozostałą część, odpowiedzialni mają być te osoby, które będą unikać szczepienia.

Obowiązkowe nieobowiązkowe szczepienia na koronawirusa. Narodowy Program Szczepień

Choć oficjalnie nie mówi się, że szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe, to mogą jednak takimi się stać z mocy przepisów prawa. Znowelizowana ustawa o chorobach zakaźnych pozwoli nakładać na każdego zdrowego człowieka „obowiązek stosowania środków profilaktycznych i zabiegów„.

Oficjalny przekaz jest taki, że przyjęcie szczepionki na COVID-19 będzie dobrowolne. Istnieje jednak furtka do poddania wszystkich obowiązkowym szczepieniom w samej ustawie, choć nie jest to napisane wprost. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: własne, TVP Info

artykuły medyczne

Artykuły medyczne – jak zadbać o zaopatrzenie?

łukaszenka putin wojna na ukrainie

Łukaszenka złożył Polakom życzenia na 11 listopada. Mocne uderzenie w PiS