w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Czego nie wolno robić po szczepieniu? Eksperci alarmują. „Przykra niespodzianka”

Masowe szczepienia w Polsce trwają, a chętnych nie brakuje. Zobacz, czego nie wolno robić, bo może się to źle skończyć.

zaświadczenie o szczepieniu czego nie wolno robić po przyjęciu szczepionki eksperci alarmują pfizer comirnaty astrazeneca moderna

Masowe szczepienia w Polsce trwają, a chętnych nie brakuje. Dla wielu obywateli fakt bycia zaszczepionym to wielki powód do dumy. Niestety spora grupa Polaków tuż po powrocie ze szczepienia chwali się tym czynem wśród znajomych w mediach społecznościowych. Ostrzegamy jednak, bo może się to skończyć przykrym zaskoczeniem.

Czego nie wolno robić po szczepieniu? Pilne ostrzeżenie!

Dla wielu zaszczepienie się to wielki akt heroizmu i bohaterstwa. Spora grupa Polaków jest z siebie tak dumna, że regularnie publikuje w sieci zaświadczenia, które ten czyn dokumentują. Zjawisko już tak się upowszechniło, że eksperci wystosowali apel, aby tego nie robić.

Bezdyskusyjnie to, że zobaczymy u znajomego takie zaświadczenie, jest w stanie wpłynąć zachęcająco na innych. To się chwali. Ale jest i druga strona medalu. Publikowanie zaświadczenia w sieci może skończyć się dla nas źle, a oszuści tylko na to czekają.

Warto przyjąć do wiadomości, jaka może być skala zagrożenia. Karta szczepienia zawiera bowiem szereg danych osobowych, w tym wrażliwych. Trzeba pamiętać, że nasze zdjęcia, które publikujemy w Internecie, mogą ostatecznie narazić nas na kradzież tożsamości.

Oszuści potrafią podrabiać pieczątki, podpisy lekarzy oraz numery serii szczepionek. W ten sposób fałszują karty szczepień i sprzedają je za duże pieniądze na czarnym rynku.

Nie publikuj informacji poufnych w sieci! Ułatwiasz życie oszustom

Wszyscy użytkownicy powinni mieć świadomość, że są to poufne informacje, które są widoczne nie tylko dla ich własnych znajomych, ale także dla nieznanych osób trzecich i samych sieci społecznościowych – stwierdza Johannes Casper, ekspert ds. ochrony danych.

Służby coraz częściej informują, że cały czas wzrasta liczba wykrytych przypadków sprzedaży kart szczepień. Problem w tym, że są one podróbkami. Ceny dla tych, którzy taki papier chcą mieć, a nie chcą się szczepić, kształtują się od 99 do nawet 250 euro.

POLECAMY:
Polski reumatolog ujawnił prawdę o skuteczności Pfizer. "To się samo komentuje!"

Nie ulega wątpliwości, co stoi za tym procederem. Fałszywe zaświadczenia rozprzestrzeniają się, bo to one ostatecznie mogą dać dodatkowe prawa i przywileje. Chodzi np. o możliwość korzystania z restauracji, komunikacji miejskiej, teatrów i kin, a nawet z podróży samolotem do innego kraju.

zenek martyniuk emerytura waloryzacja piosenki youtube zus

Zenek Martyniuk ujawnił, ile dostanie z ZUS. Emeryci będą wściekli

polacy walczący na ukrainie

Nie żyje 35-letni Polak walczący na Ukrainie. Polska straciła na froncie kolejnego ochotnika