w ,

WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

6-latek wypił to podczas pobytu u babci. Dziecko zmarło. Lekarze przestrzegają

Rodzice często nie wiedzą, że popularne wśród dzieci produkty na sklepowych półkach mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Lekarze apelują.

napoje energetyczne skutki uboczne

Sześciolatek w trakcie wizyty u swojej babci zainteresował się tym, co stało na stole. Był to bardzo popularny napój energetyczny, który spragniony wypił od razu w całości. Minęło kilka chwil i znalazł się w szpitalu, z którego już nie wyszedł.

Chłopiec zmarł po wypiciu napoju energetycznego. Miał tylko 6 lat

Do tragedii doszło 16 kwietnia 2022 roku w Meksyku. Sześcioletni Francisco Cervantes podczas rutynowej gościny u ukochanej babci zainteresował się zawartością stołu. Zgarnął z niego szklankę – jak się okazało później – popularnego napoju energetycznego. Wypił całość na raz. Rodzina nie spodziewała się tego, co wydarzyło się kilka chwil później.

Minęło kilka chwil i chłopiec poczuł się bardzo źle. Zaniepokojeni jego stanem rodzice natychmiast przewieźli go do najbliższego szpitala. Stan chłopca mimo pomocy medycznej ciągle się pogarszał. Ostatecznie lekarze nie byli w stanie uratować 6-latka. Ta historia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców.

Dziecko było spragnione i wzięło do picia pierwszą lepszą szklankę z napojem. Był w niej jednak napój energetyczny, w której cukier i kofeina zdominowały skład. Po tym, jak 6-latek go wypił, doszło do silnego zatrucia.

Napoje energetyczne. Skutki uboczne mogą być opłakane

W szpitalu okazało się, że dziecko doznało ataku serca, w wyniku czego zmarło. Kolejne 6 dni chłopiec leżał w ciężkim stanie w śpiączce. Wszystkie funkcje życiowe były podtrzymywane sztucznie przez aparaturę. Finalnie odłączono dziecko od sprzętu na wyraźną prośbę matki.

W tej chwili nie wiadomo, czy 6-latek miał jeszcze jakieś inne problemy zdrowotne, które mogły sprawić, że wypicie napoju spowodowało tak silną reakcję. Mimo wszystko lekarze i dietetycy od wielu lat apelują do opiekunów, aby nie kupować napojów energetycznych dzieciom.

Według danych amerykańskiego urzędu nadzoru nad producentami żywności i leków (US Food and Drug Administration), w Stanach Zjednoczonych doszło do ponad 20 zgonów po ich spożyciu. Mało kto mówi o tym, że skład tych produktów może łatwo doprowadzić do zawału serca i innych chorób układu krwionośnego.

Tego typu gazowane i sztuczne napoje są od dawna uważane za przyczynę wielu chorób nie tylko u dzieci. Są też przyczyną fali otyłości na całym świecie. Dlatego lekarze apelują, aby omijać te wytwory koncernów szerokim łukiem.

Źródło: express.co.uk

mirosław różański twitter

Generał Różański o fatalnym scenariuszu dla Polski. „Powinniśmy liczyć się z taką sytuacją”

andrzej grabowski choroba depresja stan zdrowia

Andrzej Grabowski szczerze o chorobie. „Boję się cierpienia”, „Nie chciałbym być dla nikogo kłopotem”