w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Smute wieści na temat o. T. Rydzyka. Pozostaje mu się tylko gorliwie modlić

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad szefem Radia Maryja i TV Trwam. Możliwe, że pomóc mu będzie w stanie tylko zmówienie modlitwy.

tadeusz rydzyk lux veritatis oko press dotacja fundusz sprawiedliwości
Fot. YouTube / Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Nad o. Tadeuszem Rydzykiem wisi prawdziwa gilotyna i zbierają się najczarniejsze chmury. Najbardziej znany w Polsce redemptorysta może już tylko się modlić. Jak się okazuje, grozi mu kara pozbawienia wolności i to 10 lat. Czy poprosi samego Boga o pomoc?

o. Rydzyk trafi do więzienia? „Naród mnie oskarżył. Uważam, że to nieuczciwe”

Czy dzieła stworzone przez Tadeusza Rydzyka przestaną istnieć? Możliwe, bo nikt inny nie jest w stanie tak jak on zabiegać o wsparcie słuchaczy. Niedługo jednak może mieć z tym wielki problem, ponieważ grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Proces sądowy ruszył w czerwcu 2021 roku.

Problemy redemptorysty zaczęły się po tym, jak ekipa Stowarzyszenia Watchdog postanowiła oskarżyć cały zarząd Fundacji Lux Veritatis i postawić wszystkich przed obliczem sędziego. Powodem ma być zatajanie informacji publicznej i brak jednoznacznych deklaracji na temat wydawania środków finansowych przekazywanych przez rząd i kontrolowane przez niego spółki.

Tadeusz Rydzyk uważa, że jest niewinny i twierdzi, że to atak na jego osobę oraz stworzone przez niego dzieła „polskie i katolickie„. Jednoznacznie stwierdził, że to chęć zniszczenia jego osoby oraz dobrego imienia jego telewizji, szkoły i radia.

Rydzyk: „Cały czas służę Polsce”

Cały czas służę Polsce, narodowi, a mój naród mnie tutaj oskarżył. Uważam, że to jest nieuczciwe, to jest działanie na szkodę, próba odebrania nam dobrego imienia – powiedział Tadeusz Rydzyk przed sądem podczas jednej z ostatnich rozpraw.

Ostatni proces odbył się 12 sierpnia, przesłuchiwano wówczas wszystkich świadków po obu stronach sporu. Wspomniane stowarzyszenie uzupełniło też materiał dowodowy i jeszcze bardziej pogrążyło fundację Rydzyka. Teraz pytanie brzmi, jak odniesie sie do tego sąd.

Kolejną rozprawę zaplanowano na jesień, konkretnie na 14 października.

Proces fundacji Lux Veritatis. Jaki wyrok?

Nasza sprawa z Fundacją Lux Veritatis, dotycząca nieudostępniania informacji publicznej, zakończyła się wyrokiem, który pokazuje, że czasem udaje się skutecznie wyciągnąć konsekwencje wobec podmiotów nieudostępniających informacji – czytamy na stronie Watchdog Polska.

Z trojga członków zarządu Fundacji Lux Veritatis sąd uznał za winną Lidię Kochanowicz-Mańk, którą skazał na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania wyroku na rok. Najważniejszą częścią wyroku jest nakazanie udostępnienia informacji.

Jeśli chodzi o pozostałych oskarżonych, sąd uznał ich za niewinnych. Sieć Obywatelska Watchdog Polska musi zatem zapłacić uniewinnionym po 5040 zł kosztów sądowych. Wyrok zapadł w marcu 2022 roku.

małgorzata gosiewska wyksztalcenie zyciorys

Posłanka PiS zaliczyła wielką wtopę. Czy Polacy jej wybaczą? „Uderzam się w pierś”

Nie żyje znana polska piosenkarka. Miała 33 lata. Zginęła podczas próby ratowania psa