w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Pukają do drzwi i wołają o zaległe pieniądze. Czy należy ich wpuścić? Prawnicy mówią wprost

Coraz częściej pojawiają się doniesienia o wzmożonych kontrolach Poczty Polskiej odnośnie abonamentu RTV. Kontrolerzy mają pojawiać się nawet w domach.

abonament rtv kontrole

Niepokojące doniesienia! Polacy w mediach społecznościowych coraz częściej donoszą, że pojawili się w ich domach kontrolerzy sprawdzający, czy w domu jest telewizor. Chodzi oczywiście o abonament RTV. Kontrole się nasilają, ale czy należy takie osoby wpuszczać do mieszkania?

Abonament RTV. Kontrole w domach i nie tylko. Czy należy wpuszczać?

Abonamentu radiowo-telewizyjny co rok rośnie i staje się uciążliwym elementem jeśli chodzi o wydatki gospodarstw domowych. Bez względu na to, że biedniejemy z powodu wysokiej inflacji, Poczta Polska postanowiła zintensyfikować kontrole w mieszkaniach oraz firmach.

Poczta Polska wysyła kontrolerów w teren na podstawie ustawy z 2005 roku o opłatach abonamentowych. Osoby te pojawiają się jednak już nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale też siedzibach firm. Coraz częściej zaglądają nam też do samochodów.

Kontrolerzy sprawdzają nie tylko, czy posiadamy jakikolwiek odbiornik (radio, telewizja), ale też czy płacimy abonament i czy w ogóle te urządzenia zostały zarejestrowane. Pytanie jednak brzmi – czy w ogóle mamy obowiązek wpuścić kontrolerów do domu? Na ten temat wypowiedzieli się jednoznacznie prawnicy, którzy nie mają w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Abonament RTV. Kontrole w domach i nie tylko. Czy należy wpuszczać?

O sprawie szeroko pisały w ostatnich dniach portale takie jak Wirtualnemedia.pl czy Interia.pl. Poczta Polska nasila swoje działania kierując również pisma do Urzędu Skarbowego, który następnie blokuje środki na naszych kontach. W pierwszym kwartale 2022 roku takich tytułów wykonawczych było trzy razy więcej niż zwykle.

Co nam grozi, gdy nas to spotka? Kara za to, że nie płacimy abonamentu RTV to trzydziestokrotność opłaty miesięcznej z tego tytułu. Stawkę mandatku karnego łatwo obliczyć. Jeśli mamy w domu telewizor, powinniśmy oddawać państwu 24,50 zł miesięcznie. Jednak od 1 stycznia 2023 r. opłata ta wzrośnie do 27,30 zł.

Podstawową kwestią jest jednak, aby kontroler był w stanie udowodnić nam, że powinniśmy abonament zapłacić. Nie stanie się to, jeśli nie wejdzie do naszego mieszkania lub domu. Prawnicy w tej kwestii stawiają sprawę jasno – nikt nie ma obowiązku otwierać kontrolerom drzwi i ich wpuszczać. Nie ma bowiem przepisu, który by nas do tego zmuszał.

psi poród youtube nagranie jak przebiega

Mężczyzna nagrał telefonem poród 13 szczeniąt! Niezwykły film wrzucił do sieci

narada u prezydenta

PILNE. Nagła narada w BBN. Prezydent i premier już na miejscu. Chodzi o bezpieczeństwo