w ,

Bogdan Borowski. Co dziś robi lider zespołu Milano i gwiazda disco polo?

Był uwielbiany przez wszystkich. Między innymi z jego inicjatywy powstał zespół MILANO, który w latach 1993-2000 bit rekordy popularności jeśli chodzi o muzykę taneczną.

bogdan borowski kariera wiek rodzina
Fot. YouTube / BOGDAN BOROWSKI Official

Bogdan Borowski współtworzył jedną z najbardziej uwielbianych grup disco polo w Polsce. W końcu mało kto w naszym kraju nie zna starego Milano i hitów takich jak „O tobie kochana” czy „Jesteś moją naj”. Co dziś robi lider tego zespołu z tamtych lat?

Bogdan Borowski. Kim jest i czy nadal tworzy disco polo?

Kariera urodzonego w w Bielsku Podlaskim piosenkarza Bogdana Borowskiego sięga początków lat 90. Muzyka taneczna tworzona wówczas w ramach projektu Milano przyniosła mu niespodziewanie ogromną popularność.

Niektóre z tamtych hitów śpiewamy do dziś i należą one do klasyki disco polo w Polsce. Grupa Milano powstała w roku 1993 i działała aż do 2000 roku. 9 lat później grupę reaktywowano, ale już w innym składzie.

Borowski był wokalistą jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo tamtego okresu. Po zakończeniu kariery w roku 2000 przeniósł się do USA, gdzie kontynuował działalność muzyczną dla tamtejszej publiki. Po około dziesięciu latach wrócił do kraju i nadal stara się nagrywać nowe otwory, które do złudzenia stylem przypominają hity sprzed lat i nawiązują do klimatu lat 90.

W sumie jego grupa wydała aż 8 płyt, na których znalazły się bardzo popularne piosenki takie jak „Bara bara„, „Jasnowłosa„, „O tobie kochana„, „Jesteś moją naj” i „Kasiu Katarzyno„.

Wyjazd do USA, powrót do kraju, rodzina i niegasnąca miłość do muzyki

Zespół Milano ostatecznie postanowił zawiesić działalność w kraju. Wpływ na tę decyzję miało wiele czynników, w tym zmieniający się gust muzyczny Polaków. Branżę disco polo dotknął chwilowy brak zainteresowania publiczności, a na znaczeniu zyskała ponownie muzyka rockowa

To między innymi z tego powodu na początku XXI wieku ekipa przeniosła się do Stanów Zjednoczonych (Chicago), by tam grać dla licznej polskojęzycznej publiczności.

Choć w 2009 roku zespół Milano został reaktywowany, to niewiele ma on wspólnego z tym z lat 90. Piosenki i covery starych przebojów nie oddają ducha tamtej epoki i nie mają już tego klimatu. Dlatego też po powrocie do kraju Borowski zajął się karierą solową, dzięki czemu mamy okazję ponownie słyszeć brzmienia starego Milano.

Jeśli chodzi o życie prywatne, Bogdan Borowski 4 stycznia 2023 roku obchodził 50-te urodziny. Niewiele sam ujawnia na temat tego, co dzieje się poza muzycznymi zainteresowaniami. Jego życiową partnerą jest Edyta, której swego czasu specjalnie skomponował utwór

Bogdan Borowski w social media

Lider starego Milano nie jest obecnie aż tak popularny, by pojawiać się w mediach społecznościowych. Minęło tyle lat, że nie jest już w stanie tak namieszać na muzycznym rynku, jak 30 lat temu. Pamiętają go głównie dzisiejsi czterdziestolatkowie, dlatego też nie posiada konta na młodzieżowym portalu Instagram czy TikTok.

Borowskiego znajdziemy jednak na Facebooku oraz na YouTube, gdzie umieszcza swoje nowe nagrania. Nie ma ich tam jednak jeszcze aż tak wiele i jeśli zapał nie ostygnie, to wkrótce pojawią się nowe piosenki, które przypomną nam minione czasy młodości.

kaczyński w szpitalu

Pierwsze słowa Kaczyńskiego po wyjściu ze szpitala. Mocne słowa. „Jak nie idzie, to nie idzie…”

piotr jeżyna krs majątek

Kim jest Piotr Jeżyna – mąż prezenterki Pauliny Sykut-Jeżyny. Wszystko, co o nim wiadomo