w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Ksiądz pokazał, co dostał w kopertach po kolędzie. Internauci nie wierzą. „Pieniądze są ważne, ale…”

Ksiądz Sebastian Picur – popularny duchowny z TikToka – pokazał na swoim kanale filmik. Otwierał po kolei koperty, które dostał od wiernych w czasie kolędy.

sebastian picur wiek
Fot. TikTok / @ks.sebastianpicur

Użytkownicy popularnej aplikacji TikTok, którzy obserwują młodego duchownego, nie kryli swojego zaskoczenia. Polacy w pierwszych dniach stycznia zastanawiają się, ile wrzucić do koperty, gdy ten przyjdzie na kolędę. Ksiądz postanowił rozprawić się z tematem i pokazał, co w tym roku dostał od wiernych.

Gwiazda katolickiego TikToka. Ksiądz pokazał zawartość kopert

Początek każdego roku to dla wszystkich księży intensywny czas. Męczące jest odwiedzanie parafian i pukanie do tylu drzwi. U każdego trzeba spędzić minimum 15 minut i poświęcić czas i uwagę. Z roku na rok jednak coraz mniej chętnie korzystamy z duszpasterskich wizyt między innymi z ich materialnego wymiaru.

W trakcie kolędy poza rozmową z księdzem w cztery oczy i błogosławieństwem liczy się też tak zwana koperta, czyli datek na cele kultu religijnego bądź remonty w kościołach. To właśnie te koperty każdego roku wzbudzają ogromne kontrowersje. Z kolei wiele osób zastanawia się, ile pieniędzy w dobie wysokiej inflacji należy do niej włożyć.

Wszelkie wątpliwości w tej materii postanowił raz na zawsze rozwiać niezwykle popularny na TikToku młody ksiądz, którego obserwuje tam niemal 600 tys. osób. Na jednym z ostatnich nagrań postanowił otworzyć trzy losowe koperty od parafian. Internauci byli w szoku, gdy zobaczyli, co było w środku.

Gwiazda katolickiego TikToka. Ksiądz pokazał zawartość kopert

Szczęść Boże. Wiele osób o to prosiło, postanowiłem więc sprawdzić zawartość kopert, które otrzymałem po kolędzie – rozpoczął swoje nagranie ks. Sebastian Picur. Potem po kolei otwierał kolejne koperty i wyciągał z nich… kartki papieru. Internauci nie kryli swojego zaskoczenia.

Z kolejnych kopert ksiądz wyciągał kartki, a na nich były napisy: „Bóg Cię kocha„, „Jesteś super” i „Nie bądź maruda, uśmiechnij się„. Na koniec pojawił się wielki hashtag z przekazem: „Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze„. Tak oto duchowny postanowił podsumować tegoroczną kolędę.

@ks.sebastianpicur #pieniadze #ekonomia #kasa #kościół #kolęda #miłość #humor #dystans ♬ It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas – Perry Como & The Fontane Sisters

Wiele osób nie kryło zaskoczenia tym nagraniem. Jednio nie mogli uwierzyć w to, co widzą, inni byli zachwyceni przekazem na koniec nagrania. Stwierdzili bowiem, że mało jest dziś takich księży, dla których pełny portfel nie jest kluczowy. – Prawdziwy Ksiądz z powołania – napisała jedna z internautek pod filmem.

Sebastian Picur. Wiek i kariera młodego księdza

Młody ks. Sebastian Picur bardzo szybko zdobył popularność na TikToku, głównie wśród osób młodych. Odpowiadał zawsze na wszystkie zadawane mu pytania (również te najtrudniejsze).

Nagrywa zabawne filmy skracając wyraźnie dystans pomiędzy sobą a internautami. Za to go lubią i niech świadczą o tym liczby – jego profil obserwuje prawie 600 tys. osób. Jego nagrania mają po kilkadziesiąt lub kilkaset odsłon i w sumie uzyskały już niemal 11 milionów polubień.

konfiskata samochodu rzad pis rozporządzenie obronność

Rząd będzie zabierać Polakom samochody. Opublikowano projekt rozporządzenia

joe biden dokumenty

Szokujące wieści o Joe Bidenie. Prezydent USA miał to w swoim gabinecie. Mógł złamać prawo