w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

ZUS ma już dość. Wstrzyma wypłaty niektórym emerytom. Ujawniono nowe plany

Niektórzy seniorzy stracą swoje emerytury. Instytucja postanowiła nie wypłacać ich dłużej, bo to się po prostu nie opłaca państwu.

emerytury groszowe zus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza wprowadzić spore zmiany. Chodzi o niektóre ze świadczeń emerytalnych. Instytucja ma zamiar wstrzymać wypłaty niektórych z nich. Wiemy już, których seniorów będzie to dotyczyło.

ZUS zlikwiduje niektóre świadczenia. Nie opłaca się ich przelewać emerytom

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił zrobić porządek raz na zawsze i zlikwidować emerytury groszowe. Prezes instytucji ujawniła swój nowy plan, który pozwoli ZUS-owi pozbyć się problemu generującego potężne koszty. Chodzi o świadczenia, których koszt przelania na konto emeryta przekracza wysokość emerytury. Tak, to nie żart. Takie świadczenia są dziś wypłacane.

Gertrud Uścińska kierująca ZUS-em stwierdziła stanowczo, że tego typu świadczenia powinny zostać już dawno zlikwidowane. Ich obsługa generuje tylko i wyłącznie koszty, a sytuacja emeryta po zabraniu mu świadczenia właściwie nie ulegnie zmianie. Najniższe wypłacane przez urząd świadczenie wynosi obecnie dwa grosze.

Zdaniem prezes ZUS-u, emerytury groszowe to kosmiczny problem. Dziś jest tak, że wystarczy pracować zaledwie jeden dzień, aby po osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymać 2 grosze na konto każdego miesiąca. To się musi zmienić.

Emerytury groszowe do likwidacji. Problem narasta

Zdaniem szefowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rząd już dawno powinien stosowne zmiany wprowadzić w życie, a nie pogłębiać problem. A jest to problem z roku na rok coraz większy. Emeryturę mniejszą niż ustawowe 1250,88 zł pobierało w 2020 roku ponad 330 tys osób. Seniorzy nie są więc grupą, której żyje się najlepiej i nie zmieni tego na pewno czternasta emerytura.

POLECAMY:
Groszowe emerytury pobiera 330 tys. seniorów. Liczba ta wciąż rośnie

Proponujemy, aby prawa do emerytury otwierał jakiś okres zatrudnienia, jak to jest w wielu krajach UE np. 5, 10, czy 15 lat, albo zebrany jakiś kapitał emerytalny. Proponujemy również zachować te prawa już nabyte nawet do tej najniższej emerytury w wysokości 2 grosze, którą obsługujemy – stwierdziła Uścińska.

Wynika z tego, że osoby, które już otrzymują swoje grosze, nadal będą je otrzymywać. Chodzi o to, aby w systemie nie pojawiały się nowe osoby z prawem do tak niskiego świadczenia.

pfizer czy moderna kiedy druga dawka skuteczność opinie objawy pfizer czy moderna

Pfizer. Zaszczepieni mocno się zmartwią. Producent szczepionki ujawnił ważne dane

pijane jemiołuszki

Martwe ptaki na ulicach polskich miast? Okazuje się, że wszyscy daliśmy się wkręcić