w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ważna zmiana w ZUS! Obowiązek dotyczy każdego. Kto tego nie zrobi, może mieć kłopoty

Od nowego roku zajdą zmiany w relacjach pomiędzy osobami płacącymi składki a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczą one każdego bez wyjątku.

zus pue rejestracja logowanie

Od 1 stycznia 2023 wejdą w życie nowe sposoby komunikacji pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a płatnikami składek. Zmiana jest obowiązkowa dla wszystkich z mocy ustawy. Kto nie dopełni formalności, będzie miał spore kłopoty.

Zmiany w ZUS. Konto w PUE ZUS obowiązkowe dla każdego

Od nowego roku każdy będzie miał obowiązek założyć profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. O zmianach nieustannie przypominają przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany te dotyczą wszystkich bez wyjątku.

Platforma PUE ZUS umożliwia załatwianie większości najważniejszych z punktu widzenia obywatela spraw w urzędzie bez opuszczania domu. To spore ułatwienie, które pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nie trzeba przez to również stać w kolejkach do okienka. Taka forma załatwiania urzędowych spraw jest bowiem zbyt czasochłonna.

Dzięki PUE ZUS każdy jest w stanie śledzić dane na temat swoich ubezpieczeń, świadczeń, zwolnień lekarskich czy opłaconych składek. Choć profil można założyć od 2012 roku, to spore grono Polaków nadal tego nie zrobiło. Obecnie aktywnie z konta w ZUS korzysta nieco ponad 10 mln rodaków.

Bon turystyczny, 500 plus i inne sprawy bez wychodzenia z domu

Dzięki PUE ZUS załatwimy Polski Bon Turystyczny, świadczenie Rodzina 500 plus i inne, takie jak wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie żłobków czy wyprawkę szkolną. Od 2023 r., wejdą jednak zmiany w przepisach i każdy będzie zmuszony posiadać profil w tym systemie. W innym wypadku niczego nie załatwi.

Profil można z łatwością założyć od ręki odwiedzając najbliższą placówkę ZUS, ale można to również zrobić przez internet. Takiego konta nie musieli posiadać na przykład pracodawcy, którzy zatrudniali mniej niż 5 osób w firmie. Teraz będą musieli taki profil posiadać.

bankomat zabrał kartę

Kobieta zrobiła to przy bankomacie. Policja apeluje! Koszmarny błąd i odpowiedzialność karna

sławomir dudek for ekonomista

Ekonomista ujawnia, co rząd Morawieckiego ukrywa przed Polakami. „Doszliśmy do ściany”