w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Kolejny obowiązek. Nie ominie nikogo. Andrzej Duda podpisał ustawę bez zastanowienia

Andrzej Duda podjął ważną decyzję, która będzie skutkowała nowym prawem obowiązującym w całym kraju. Dotyczy to wszystkich obywateli.

Pieniądze banknoty złoty obowiązek zapłaty w gotówce

Andrzej Duda podjął ważną decyzję, która będzie skutkowała nowym prawem obowiązującym w całym kraju. Dotyczy to wszystkich obywateli. Jego najnowszy pomysł zakłada wprowadzenie powszechnego obowiązku akceptowania płatności gotówkowych.

Obowiązek przyjmowania zapłaty w gotówce. Nowa inicjatywa prezydenta

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się informacja o nowej inicjatywie ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o projekt ustawy, który ma na celu uregulować prawny status akceptacji emitowanych przez NBP pieniędzy. Dotyczy to całej gotówki.

Prezydent jest zdania, że wszyscy uczestnicy obrotu gospodarczego w Polsce muszą mieć pewność, że każdy przyjmuje zapłatę w gotówce i nie może tego odmówić. To oznacza, że każdy obywatel będzie miał prawo do wybrania najbardziej komfortowej z jego punktu widzenia formy płatności za towary i usługi.

Badania NBP pokazały, że aż 8 proc. respondentów w okresie pandemii spotkało się z odmową przyjęcia płatności gotówkowej przez sprzedawcę – zwrócił uwagę Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Obowiązek przyjmowania zapłaty w gotówce. Nowa inicjatywa prezydenta

Projekt ustawy prezydenta Andrzeja Dudy mówi o tym, że w Polsce każda osoba będzie mogła dokonać zapłaty w gotówce, a odbiorca nie będzie mógł odmówić poza pewnymi wyjątkami. Oczywistym jest, że nie będzie to dotyczyło handlu internetowego. Jest w przepisach mowa również o imprezach masowych.

POLECAMY:
500 plus w formie bezgotówkowej? ZUS planuje zmiany w wypłatach

Ustawa prezydenta Dudy nie przewiduje nakładania żadnych nowych opłat ze względu na obowiązek zapłaty w gotówce.

Cena towaru ma być taka sama bez względu na formę płatności – stwierdził Paweł Mucha.

Wygląda więc na to, że gotówka jeszcze długo pozostanie równoległym środkiem płatności obok kart bankomatowych. Projekt Dudy jest skierowany głównie do osób, które nie posiadają rachunku bankowego i nie używają kart płatniczych.

Projekt stworzony został przez NBP i zostanie przedstawiony w Sejmie przez głowę państwa, ponieważ bank centralny nie ma inicjatywy ustawodawczej.

Źródło: prezydent.pl

stan techniczny pojazdu

To dotyczy nawet co drugiego auta. Ekspert ostrzega kupujących: „Nie kierujmy się emocjami”

radio maryja online

Radio Maryja na krawędzi? Rozpaczliwy apel o. Tadeusza Rydzyka. „Prosimy o pomoc”