w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Jarosław Wolski o ataku Rosji na Polskę. Nie ma złudzeń. „Ja bym się zaczął troszkę bać”

Ekspert od wojskowości i publicysta Jarosław Wolski skomentował ostatnie doniesienia na temat możliwego wybuchu konfliktu nuklearnego. Co będzie z Polską?

wolski o wojnie zychowicz
Fot. YouTube / WoW - Wolski o wojnie (screen)

Jarosław Wolski, autor popularnego kanału „Wolski o wojnie” na YouTube, politolog i analityk zajmujący się wojskiem i obronnością, nie ma dla nas dobrych wiadomości. Postanowił on skomentować ostatnie wypowiedzi i groźby kluczowych rosyjskich polityków.

Wolski: „Rosjanie, aby nie przegrać, muszą użyć broni atomowej, albo…”

Czy groźby kierowane przez Kreml w kierunku Polski są tym, czego należy się rzeczywiście obawiać? Analityk i ekspert ds. wojskowości Jarosław Wolski rozmawiał o tym z autorem książki o III wojnie światowej Piotrem Zychowiczem.

Panowie rozmawiali na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie (czemu poświęcają bardzo dużo czasu). W trakcie dyskusji poruszyli temat użycia przez Rosję broni nuklearnej. Przypomnijmy, że Władimir Putin cały czas straszy Zachód, w tym Polskę, że może sięgnąć po rozwiązania niekonwencjonalne.

Rosjanie mieli dwa wyjścia. Walnąć atomówkę albo ogłosić mobilizację. Ogłosili mobilizację. I teraz zobaczymy. (…) Wszyscy wiedzieli, że Rosjanie doszli do sytuacji, w której w zasadzie, żeby nie przegrać, albo muszą użyć broni atomowej albo ogłosić mobilizację. Ogłosili mobilizację – powiedział Wolski.

„Ja bym się zaczął troszkę bać”

Wolski od samego początku inwazji murem stoi za Ukrainą i życzy zaatakowanym pełnego zwycięstwa. Nie da się jednak ukryć, że Ukraina jest skazana na pomoc militarną NATO i będzie w stanie walczyć tak długo, jak ta pomoc będzie napływała. Co zatem wydarzy się, jeśli tak nie będzie?

Ja bym się zaczął troszkę bać i bardzo uważnie obserwował Rosjan w sytuacji, w której mimo ogłoszenia mobilizacji, zaczną jednoznacznie bardzo mocno przegrywać na froncie. Wtedy naprawdę Rosjanom zostanie tylko broń atomowa. I wtedy bym się zaczął zastanawiać, co się może wydarzyć. W mojej ocenie to jeszcze nie jest ten moment – stwierdził ekspert w rozmowie z Piotrem Zychowiczem (autorem niezwykle popularnego kanału „Historia Realna„).

Wolski od 2014 związany jest z branżą dziennikarstwa obronnego w Polsce, związany początkowo z portalem „Dziennik Zbrojny„. Od 2015 roku współpracuje z „Przeglądem Sił Zbrojnych” oraz jako stały współpracownik periodyku „Nowa Technika Wojskowa„. Specjalizuje się w broni pancernej i przeciwpancernej oraz tak zwanym białym wywiadzie.

Źródło: YouTube / Wolski o wojnie; DoRzeczy

Zaszczepieni dwukrotnie Pfizerem nie będą spać spokojnie. Naukowcy z Oksfordu…

ile zarabia rafał trzaskowski

Ujawniono, ile zarabia Trzaskowski. Jest zaskoczenie! Polacy przecierają oczy ze zdumienia