w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Nowe, zadziwiające objawy koronawirusa. Lekarze ujawniają, co powinno nas niepokoić

Do tej pory były to gorączka, utrata węchu lub smaku oraz kaszel. Lekarze apelują do pacjentów, że wirus się zmienia, a wraz z nim objawy. Są trzy nowe!

nowe objawy koronawirusa delta

Zakażenie koronawirusem u każdego przebiega inaczej. Jedni leżą w szpitalu, a u innych infekcja przebiega prawie bezobjawowo. Wirus z Chin ulega jednak przeobrażeniom i mutacjom, zmienia się też lista objawów. Lekarze odkryli trzy nowe.

Trzy nowe objawy koronawirusa. Lekarze ujawniają

Utrata węchu oraz smaku, pomijając kaszel czy duszności, były najczęściej notowanymi objawami u osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Wirus ten jednak ciągle ulega przeobrażeniom oraz mutacjom, które nie pozostają bez wpływu na reakcje naszego organizmu. Lekarze właśnie ujawnili trzy nowe objawy związane z zakażeniem tym wirusem.

Wirus z Chin zmienił się na tyle, że zamiast utraty węchu i smaku, zakażeni informują głównie o gorączce, katarze oraz bólach gardła i głowy. Do tej pory najpopularniejsze odmiana – brytyjska – była źródłem głównie objawów o charakterze laryngologicznym. To się jednak zmienia.

Pacjenci coraz częściej zaczynają mieć szumy uszne, tracą słuch lub też zaczynają mieć zawroty głowy. To o tyle niepokojące, że wygląda to na trwałe uszkodzenie ucha. To są zmiany, które się nie wycofują po wdrożeniu leczenia, które ma na celu ratowanie słuchu i funkcji ucha wewnętrznego – powiedziała zaniepokojona dr Katarzyna Przytuła-Kandzia z Kliniki Laryngologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w wywiadzie z portalem WP abcZdrowie.

Nowe mutacje to nowe objawy. Czasem zostają na całe życie

Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, stwierdził natomiast, że koronawirus, z którym walczymy od niemal 2 lat, ma bardzo groźną możliwość trwałego uszkadzania układu nerwowego. Poniekąd dlatego pacjenci zauważali u siebie brak powonienia i smaku.

W przypadku wariantu Delta częściej są obserwowane zaburzenia słuchu. One również mają podłoże neurologiczne – wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polską lekarz. Na tym jednak nie koniec. Nowy wirus powoduje też objawy związane z układem pokarmowym. Najczęściej jest to biegunka, łatwo mylona z pospolitym zatruciem.

Lekarze zauważyli też, że u osób zaszczepionych dwiema dawkami zauważyli jeszcze inne symptomy. Było to głownie nadmierne kichanie. Jeśli chodzi o wariant Omikron, najczęściej występującym objawem jest drapanie w gardle. Występuje niemal u wszystkich zakażonych.

Źródło: WP

trzęsienie ziemi turcja mapa

Trzęsienie ziemi w Turcji, Rumunii, Syrii. Uderzyło też w Nowy Jork. Tysiące ofiar i rannych

wędkowanie jak zacząć

Wędkowanie – co sprawia, że jest to wyjątkowe hobby i jak zacząć?