w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tymi banknotami od 14 stycznia już nie zapłacimy. Wszystkie straciły swoją ważność

14 stycznia 2023 roku ważność straciły zarówno monety, jak i banknoty, które wiele osób nadal ma w swoich portfelach. Warto do nich zajrzeć.

kuny chorwackie do kiedy wymiana

14 stycznia ważność straciły banknoty oraz bilon. Spor  grupa Polaków ma je nadal w swoich portfelach. Te osoby może czekać na wakacjach przykra niespodzianka, gdy przyjdzie skorzystać z restauracji, kawiarni oraz innych atrakcji.

Kuny Chorwackie – do kiedy wymiana? Banknoty straciły ważność

1 stycznia 2023 roku Chorwacja wstąpiła do strefy euro, co oznacza, że można w tym kraju płacić unijną walutą bez ograniczeń. Ten kraj to bardzo popularny kierunek turystyczny, co sprawia, że spore grono Polaków nadal ma stare pieniądze w portfelu. Te zostały im z poprzednich wakacji.

Zgodnie z komunikatem Rady Unii Europejskiej mieszkańcy Chorwacji mieli jedynie dwa tygodnie na to, aby pozbyć się dotychczasowej waluty, czyli chorwackiej kuny. To był tak zwany okres przejściowy, podczas którego w trakcie zakupów można było używać obu walut.

14 stycznia minął ten termin i kunami płacić już nie można, co sprawia, że Polacy, którzy regularnie wypoczywają w Chorwacji, a nadal mają w portfelach kuny, zostali z problemem. Od 15 stycznia w Chorwacji można płacić już tylko i wyłącznie walutą unijną.

Co zatem zrobić z kunami, jeśli po ostatnich wakacjach pozostały nam w portfelu czekając na kolejne lato? W końcu wiele osób jeździ tam co rok.

Banknoty i bilon możemy sobie zostawić na pamiątkę, jeśli nie ma tego wiele. Jeśli jednak mamy tej waluty znaczne ilości, to do końca 2023 roku możemy dokonać ostatniej wymiany w placówkach komercyjnych banków lub chorwackiej Agencji finansowej (FINA). Taka operacja będzie całkowicie bezpłatna. Za każde 7,5 kuny dostaniemy 1 euro.

rosja zaatakuje polskę

Bombardowanie przy polskiej granicy. Rosjanie dokonali prób precyzyjnego uderzenia

14 emerytura 2022 netto kiedy wypłata

Polski Ład uderzy w emerytów. Będą dopłacać setki złotych. Ministerstwo potwierdza