w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Większość z nas pije ją na pusty żołądek. Lekarze ostrzegają! Można sobie zniszczyć jelita

Trudno wyobrazić sobie poranki w środku tygodnia bez małej czarnej. Niestety spora część zabieganych Polaków wypija ją na pusty żołądek. To poważny błąd.

kawa rozpuszczalna na pusty żołądek

Specjalistka żywieniowa z Wielkiej Brytanii apeluje do wszystkich, którzy zaczynają dzień w ten sposób, o opamiętanie. Po kilku latach takiego postępowania nasze jelita będą w trudnym położeniu, co sprawia, że grozić nam mogą poważne skutki zdrowotne.

Kawa na pusty żołądek. Skutki mogą być opłakane

Zdaniem brytyjskiej ekspertki do spraw żywienia, robi tak większość z nas, a to poważny błąd. Picie kawy na czczo, czyli przed spożyciem pierwszego posiłku w ciągu dnia, jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia nie tylko jelit, ale i całego organizmu.

Zawarta w kawie kofeina to główny powód, dla którego pijemy kawę (poza oczywiście walorami smakowymi i zapachowymi). Chcemy się od bladego świtu pobudzić do działania. Robią to szczególnie osoby nieustannie zmęczone, przepracowane i nie mające zbyt wiele czasu. Wiele osób pije ją niestety na czczo.

Taka praktyka niestety wpływa bezpośrednio na prawidłową pracę jelit. Kawa zawiera spore ilości kwasów i innych składników, które dostarczone do żołądka przed śniadaniem powodują takie same reakcje w ciele człowieka, jak ogromny nagły stres.

Kawa na czczo. Badania wskazują jasno… To błąd!

Kawa jest kwaśna, więc rano ciężko działa na nasz żołądek, dodatkowo, wypita na pusty żołądek powoduje reakcję organizmu taką samą jak reakcja na stres, wydziela się kortyzol i wprowadza nas w stan walki lub ucieczki – potwierdziła specjalistka od żywienia Olivia Hedlund.

Jak tego uniknąć? Wystarczy zjeść niewielką ilość jedzenia, zanim przystąpimy do kawowego rytuału. Mogą to być jajka, cokolwiek z produktów nabiałowych czy owoce – najlepiej te o niskim indeksie glikemicznym, aby od samego rana nie podnosić sobie nagle poziomu cukru we krwi.

Są też pozytywne wiadomości. Wieloletnie badania nad działaniem kawy przynoszą same dobre wieści. Ostatnie takie analizy przeprowadzono w Australii. Naukowcy po 10 latach testów i analiz są pewni, że wypijanie dwóch lub trzech kaw każdego dnia realnie minimalizuje ryzyko powstawania chorób związanych z układem krążenia oraz ewentualnego zawału serca.

W przypadku ryzyka zgonu związanego z zawałem serca picie kawy sprawia, że prawdopodobieństwo śmierci spada nawet o jedną trzecią.

Źródło: Polsat News

przemówienie putina orędzie

Szokujące przemówienie Putina. Uderzył w Polskę. Padły zaskakujące słowa

rosja białoruś integracja

Ujawniono groźne plany Putina wobec Białorusi. Do 2030 roku będzie pozamiatane?