w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tego nigdy nie kładź na kanapki. Lekarze twierdzą, że można się poważnie rozchorować

Kto nie miał kamicy nerkowej, ten nie wie, z jakim bólem się to schorzenie wiąże. Okazuje się, że popularne produkty mogą się przyczynić do jej powstania.

nerki kamica nerkowa produkty dieta
Lepiej unikać niektórych produktów. Są smaczne, ale możemy po nich cierpieć.

Wszyscy na coś chorujemy, ale niektórzy nie chcą zrozumieć, że mają wpływ na swoje zdrowie. Wystarczy unikać pewnych produktów. Długotrwałe spożywanie ich może przyczynić się do nieodwracalnych zmian w naszym ciele.

Prosta droga do problemów z nerkami

Dziś na celowniku nerki. Ich kondycja jest niezwykle ważna w naszym życiu, a wszelkie problemy z tym narządem mogą skończyć się dla nas źle. Naukowcy apelują, że w trosce o nasze zdrowie powinniśmy unikać nadmiernej ilości soli. Nie wpływa ona dobrze na organizm człowieka ogólnie, ale przede wszystkim cierpią właśnie nerki.

Należy zatem unikać nadmiernego spożywania soli, choć dziś jest to bardzo utrudnione. Dlaczego? Jest ona po prostu niemalże w każdym produkcie, jaki spożywamy. Jeśli więc kupujemy w sklepie warzywne przetwory, pieczywo, topione serki, wędliny na kanapki a nawet pasztety – we wszystkich tych produktach jest sól.

Źle na nerki wpływa również rabarbar czy szczaw lub szpinak. Można od tego dostać kamicy szczawianowej, która jest schorzeniem lubiącym nawracać. Jeśli dodatkowo uwielbiamy czekoladę lub bułki smarowane grubo masłem orzechowym, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. To wszystko produkty, których spożywanie może skończyć się kamieniami w nerkach.

Jak zadbać o nerki? Kluczem jest zdrowa dieta i… woda

Kolejnym popularnym produktem, który kocha większość z nas, jest kawa. Kto nie lubi jej zapachu o poranku? Mało kto jest świadomy, że zamiast pobudzenia na cały dzień możemy też być źródłem kolki nerkowej. Ale czy trzeba jej sobie całkiem odmawiać? Nie.

Warto jednak pamiętać, że zawarta w kawie kofeina (a to dla niej między innymi pijemy ten napój) powoduje zwiększone stężenie wapnia w naszym moczu. To z kolei prowadzi do zwapnień miękkich tkanek. Zatem przesadzanie z ilością kawy w ciągu dnia i jej długotrwałe spożywanie to prosta droga do niewydolności nerek.

Nerki są kluczowym narządem w naszym ciele, dlatego zamiast spożywać złe produkty ograniczmy je. Postawmy na aktywność fizyczną i zdrowsze składniki diety. Nerki nam się na pewno odwdzięczą sprawnością przez wiele kolejnych lat. Nie wolno oczywiście zapomnieć o piciu dużych ilości wody w ciągu dnia, aby je regularnie płukać.

500 plus dla małżeństw

Nowe 500 plus dla małżeństw? Rząd planuje, pary zacierają ręce. Jest jeden warunek

putin nieuleczalnie chory choroba putina

Ujawniono, co Putin myśli o swoich żołnierzach. Szokujące słowa padły na tajnej naradzie