w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Tak wygląda bunkier Putina! Ujawniono zdjęcia, na których widać inne niepokojące rzeczy

Pierwszy raz w historii pokazano bunkier, w którym rzekomo ma ukrywać się od niemal dwóch miesięcy prezydent Rosji. Widać tam jednak o wiele więcej ciekawych rzeczy.

bunkier putina google maps
Fot. Google Maps / zrzut ekranu

Wielkie lotniska, potężne bazy wojskowych okrętów i kosmodrom. Obok wejście do bunkra. Wszystkie te elementy widać na odtajnionych właśnie fotografiach wykonanych z orbity naszej planety.

Bunkier Putina. Google Maps zdjęło cenzurę. Od teraz może go zobaczyć każdy

Zdjęcia satelitarne są dla armii Ukrainy bardzo istotne, bo dzięki nim dowódcy są w stanie na bieżąco śledzić ruchy wojsk rosyjskich. Wsparciem są też samoloty NATO nieustannie patrolujące granicę między Polską a Ukrainą i Białorusią. Tym razem jednak pokazano o wiele więcej. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, co jeszcze Rosja chowa przed światem na czarną godzinę.

Na pokazanych przez Google Maps fotografiach satelitarnych widać rosyjskie wyrzutnie rakiet i silosy, z których wystrzeliwane są międzykontynentalne pociski balistyczne. Tuż obok samoloty, rozbudowane lotniska i kompleksy dowodzenia. To wszystko stanowi tajny ciąg obiektów, który dziś możemy zobaczyć w dużej rozdzielczości.

O zdjęciach poinformowała ukraińska armia na Twitterze. Do wpisu dołączono cztery ciekawe zdjęcia.

Schron Putina ujawniony. Zdjęcia satelitarne pokazały dużo więcej

Do tej pory tajne i chronione przed opinią publiczna wojskowe obiekty należące do armii Putina może zobaczyć dosłownie każda osoba na świecie. To koniec cenzury zdjęć w usłudze Google Maps.

Google zdjęło cenzurę fotografii w ostatnią sobotę. Bardziej uważne osoby dostrzegą na nich również okręty podwodne stacjonujące w pobliżu Kamczatki. Wrażenie robi też baza lotnictwa położona około 150 km od granicy z Ukrainą. Z kolei pod Murmańskiem widać magazyny broni jądrowej.

bunkier putina mapa google maps zdjęcia satelitarne
Fot. Google Maps

Kreml i Google nie lubią się od dawna. Sąd w Moskwie jakiś czas temu pogroził amerykańskiej firmie palcem. Dostało się też Wikipedii za pisanie o wojnie na Ukrainie. Dodatkowo na polecenie Putina nałożono na Google karę finansową w wysokości 12 mln rubli.

Źródło: Twitter, Interia

wojna z rosją trzecia wojna światowa putin

„Trzeba szykować się do wojny”. Morawiecki zapowiada rekordowe wydatki na armię

wolodymyr zelenski żona

Andrzej Duda otrzymał smutną wiadomość od prezydenta Ukrainy. „Andrzej, nie wiem, czy jeszcze się…”