w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

6-latek wypił to podczas pobytu u babci. Dziecko zmarło. Lekarze przestrzegają

Rodzice często nie wiedzą, że popularne wśród dzieci produkty na sklepowych półkach mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Lekarze apelują.

napoje energetyczne skutki uboczne

Sześciolatek w trakcie wizyty u swojej babci zainteresował się tym, co stało na stole. Był to bardzo popularny napój energetyczny, który spragniony wypił od razu w całości. Minęło kilka chwil i znalazł się w szpitalu, z którego już nie wyszedł.

Chłopiec zmarł po wypiciu napoju energetycznego. Miał tylko 6 lat

Do tragedii doszło 16 kwietnia 2022 roku w Meksyku. Sześcioletni Francisco Cervantes podczas rutynowej gościny u ukochanej babci zainteresował się zawartością stołu. Zgarnął z niego szklankę – jak się okazało później – popularnego napoju energetycznego. Wypił całość na raz. Rodzina nie spodziewała się tego, co wydarzyło się kilka chwil później.

Minęło kilka chwil i chłopiec poczuł się bardzo źle. Zaniepokojeni jego stanem rodzice natychmiast przewieźli go do najbliższego szpitala. Stan chłopca mimo pomocy medycznej ciągle się pogarszał. Ostatecznie lekarze nie byli w stanie uratować 6-latka. Ta historia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców.

Dziecko było spragnione i wzięło do picia pierwszą lepszą szklankę z napojem. Był w niej jednak napój energetyczny, w której cukier i kofeina zdominowały skład. Po tym, jak 6-latek go wypił, doszło do silnego zatrucia.

Napoje energetyczne. Skutki uboczne mogą być opłakane

W szpitalu okazało się, że dziecko doznało ataku serca, w wyniku czego zmarło. Kolejne 6 dni chłopiec leżał w ciężkim stanie w śpiączce. Wszystkie funkcje życiowe były podtrzymywane sztucznie przez aparaturę. Finalnie odłączono dziecko od sprzętu na wyraźną prośbę matki.

W tej chwili nie wiadomo, czy 6-latek miał jeszcze jakieś inne problemy zdrowotne, które mogły sprawić, że wypicie napoju spowodowało tak silną reakcję. Mimo wszystko lekarze i dietetycy od wielu lat apelują do opiekunów, aby nie kupować napojów energetycznych dzieciom.

Według danych amerykańskiego urzędu nadzoru nad producentami żywności i leków (US Food and Drug Administration), w Stanach Zjednoczonych doszło do ponad 20 zgonów po ich spożyciu. Mało kto mówi o tym, że skład tych produktów może łatwo doprowadzić do zawału serca i innych chorób układu krwionośnego.

Tego typu gazowane i sztuczne napoje są od dawna uważane za przyczynę wielu chorób nie tylko u dzieci. Są też przyczyną fali otyłości na całym świecie. Dlatego lekarze apelują, aby omijać te wytwory koncernów szerokim łukiem.

Źródło: express.co.uk

kto nie może jeść jajek

Kto nie może jeść jajek? Dietetycy mówią wprost. Te osoby powinny unikać ich jak ognia

ruszające się mięso

Posypał mięso solą. Nagle zaczęło się ruszać. Nagranie z Twittera podbija internet