w ,

WTFWTF

Kupujesz używany samochód? Lepiej TEGO dopilnuj, bo narazisz się na 5 lat więzienia

Kupowanie auta z drugiej ręki to nie taka prosta sprawa. Trzeba dopilnować wszystkich formalności. W innym wypadku możemy narazić się na duże nieprzyjemności.

otomoto auta używane 5 lat więzienia

Coraz większe problemy gospodarcze i finansowe Polaków sprawiają, że trudniej nam – mimo chęci – kupić nowe auto. Wówczas jesteśmy skazani na nabywanie samochodów z drugiej reki. Należy jednak uważać na wiele rzeczy, aby nie narazić się na konflikt z prawem.

Zakup używanego samochodu. Formalności, które mogą być przyczyną kłopotów z prawem

Obecne czasy są trudne nie tylko dla posiadaczy aut. Gospodarcze turbulencje potrwają jeszcze i kilka lat. To spowoduje nie tylko to, że w naszych portfelach będzie mniej gotówki. Osoby zainteresowane kupnem nowego samochodu będą zmuszone czekać na swoją kolej, bo producenci mają problemy z produkcją i łańcuchem dostaw.

Zawsze jednak mamy alternatywę i jeżeli nie chcemy czekać kilka lat na upragniony nowy pojazd, musimy zdecydować się na kupno samochodu używanego. Oficjalne dane Polskiego Związku

Według oficjalnych danych płynących z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego mocno spadła liczba rejestracji nowych aut. Mowa nawet o kilkudziesięciu tysięcy pojazdach mniej rok do roku. Dane te pochodzą z okresu sprzed pandemii koronawirusa i chwilę po, co pokazuje, jaki wpływ miała nowa rzeczywistość na tę kwestię.

Paserstwo nieumyślne. Lepiej mieć się na baczności

Używanych aut też jest nieco mniej na rynku, dlatego często trzeba szybko się decydować na zakup, gdy tylko znajdziemy ciekawą ofertę. Z drugiej strony działanie w emocjach może sprawić, że narazimy się na problemy. Musimy pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności i nie chodzi tu tylko o przegląd stanu auta.

Jeśli zdecydujemy się kupić auto z drugiej ręki, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to jego weryfikacja w Policyjnej Bazie Samochodów Skradzionych. To chyba najważniejsza czynność, której pominąć nie sposób. W innym wypadku skończy się to albo wysoką grzywną, albo nawet pięcioletnią karą pozbawienia wolności.

O co właściwie chodzi? O to, że nie możemy kupić auta, które było przedmiotem przestępstwa. Narażony jest wówczas również nabywa auta, który w świetle prawa może być uznany za złodzieja i pasera (tzw. paserstwo nieumyślne zgodnie z artykułem 292 kodeksu karnego). Mówiąc w skrócie stajemy się taką osobą w momencie kupna kradzionego pojazdu.

karol strasburger żona dzieci familiada życie prywatne emerytura

Karol Strasburger ujawnił wysokość swojej emerytury. Kwota ścina z nóg! ZUS komentuje

jasnowidz krzysztof jackowski najnowsze youtube upadek pis kaczynski utrata większości w sejmie

Jasnowidz wieszczy kłopoty. Podał datę. „Będzie podany komunikat, że mamy zrobić zapasy”